KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się Read more
Założenie konta walutowego PKO BP

Konto walutowe w PKO BP? Co warto wiedzieć przed założeniem?

Największy polski bank inwestuje od 2011 roku w tworzenie nowego, przyjaznego wizerunku. Jest więc Szymon Majewski w wielu odsłonach, są konta za zero złotych i tanie kredyty. Sprawdźmy, czy w Read more

Nastroje dyktuje dolar. Komentarz walutowy 03.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie sprzyja gwałtownym wahaniom na rynku walutowym. Dolar pozostaje silny w związku z oczekiwaniami wobec działań Fed, natomiast na euro coraz mocniej może zacząć ciążyć sytuacja w Katalonii.

 

Brak apetytu na euro

Choć kurs EUR/USD dziś wędruje w kierunku północy, to nie można powiedzieć by atmosfera na rynku sprzyjała euro. Wręcz przeciwnie. Na wycenę wspólnej waluty w nadchodzących godzinach cień rzucać mogą wydarzenia mające miejsce w Katalonii. Z kolei po amerykańskiej stronie udało się podtrzymać oczekiwania, co do planów Fed. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

ECB nie dostarcza impulsu

Relatywny spokój panuje na wykresie EUR/PLN. Aktywność rynku w Europie jest dziś ograniczona obchodzonym w Niemczech świętem. Z danych dla Eurolandu pojawiła się jedynie inflacja producencka, która przewyższyła prognozy. Z braku dodatkowych impulsów w postaci “jastrzębich” sygnałów z ECB, inwestorzy skupiają swą uwagę przede wszystkim na USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Będzie trzecia podwyżka?

Wczoraj w godzinach popołudniowych z USA napłynęły informacje na temat sektora przemysłu. Indeks ISM znacznie przewyższył prognozy. Oczekiwania, co do trzeciej podwyżki stóp procentowych w tym roku zostały więc podtrzymane. Dziś inwestorzy zapoznają się jeszcze ze stanowiskiem Jarome Powella z zarządu Fed. Średni kurs USD/PLN wyniósł dziś 3,66.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Polska krajem rozwiniętym

Agencja indeksowa FTSE Russell zaklasyfikowała Polskę do grona państw rozwiniętych. Jest to pierwszy tego ruch w historii naszego kraju. Jest to bardzo dobra wiadomość dla polskiej gospodarki, jednak dla złotego kluczowa pozostaje atmosfera panująca obecnie na szerokim rynku. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,76 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt traci

Spadek odnotowuje dziś funt. Przyczyn takiego stanu rzeczy można dopatrywać we wczorajszej publikacji indeksu PMI dla przemysłu, który przy prognozie 56,4 pokazał wartość 55,9. Mogło to zmienić nastawienie rynku, co do najbliższych decyzji BoE. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,85.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.10.2017 13:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000