KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja Read more
waluty, kurs walut, strefa euro, podróż, wyjazd, Ekantor.pl

Euro czy waluta lokalna – co zabrać jadąc poza strefę euro? [krótki przewodnik]

Jaką walutę zabrać jadąc za granicę? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie planując podróż. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. A podejmując złą decyzję narażamy się na to, Read more

Nastroje po ECB. Komentarz walutowy 26.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po wczorajszych emocjach związanych z konferencją Mario Draghiego i słowami D.Trumpa piątkowa sesja może okazać się spokojniejsza. Dziś zaprezentowane zostaną przede wszystkim dane z USA i Wielkiej Brytanii. Uwagę przykuwa również wystąpienie prezydenta USA w Davos.

 

Nastroje po konferencji M.Draghiego

W trakcie wczorajszego posiedzenia ECB zdecydowało o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co oczywiście nie było niespodzianką. Uwagę przykuwała natomiast konferencja M.Draghiego. Prezes banku skutecznie unikał rozmowy o sytucji na rynku walutowym, zaznaczył że szanse na podwyżkę stóp w tym roku są niezwykle małe, w dodatku zdradził, że bank nie rozmawiał o ograniczeniu skupu aktywów. Mimo to euro po konferencji zyskało.

 

Dziś wstępne PKB Wielkiej Brytanii i USA

W piątkowym kalendarzu makroekonomicznym pojawiło się kilka interesujących danych, jednak ich wpływ na nastroje rynkowe może być dość ograniczony. Przede wszystkim uwagę przykuwają dane o wstępnym PKB. O 10:30 poznaliśmy dynamikę z Wielkiej Brytanii, która okazała się delikatnie powyżej prognoz. Następnie odczyt zostanie zaprezentowany w USA, gdzie poznamy również informacje o zamówieniach w przemyśle.

 

Słowa Donalda Trumpa wsparły dolara

Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych opowiedział się po stronie silniejszej pozycji dolara, co stało w sprzeczności z tym, co wcześniej mówił sekretarz stanu USA. W efekcie dolar zdołał odrobić część strat, a kurs EUR/USD cofnął się do 1,24. Dziś natomiast Donald Trump przemówić ma na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos
10:30 Produkt Krajowy Brutto, wst. – Wielka Brytania
14:30 Produkt Krajowy Brutto, wst. – USA
14:30 Zamówienia na dobra bez środków trans., wst. (m/m) – USA
14:30 Zamówienia na dobra trwałego użytku, wst. (m/m) – USA
15:00 Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

26.01.2018 12:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000