KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more

Nie zabrakło emocji. Komentarz walutowy 17.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek na rynku walutowym okazał się dniem interesującym. Obok licznych danych makroekonomicznych, uwagę inwestorów przykuwały banki centralne, a także wydarzenia o charakterze politycznym.

 

Typowanie szefa Fed

Euro kontynuuje dziś spadek w parze z dolarem. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być oczekiwania, co do faktu, kto zastąpi Janet Yellen na obecnym stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Spotkanie Trump-Yellen zaplanowane jest na czwartek. Inwestorzy biorą pod uwagę zwycięstwo “jastrzębiego” Johna Taylora. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro , dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja konsumencka w strefie euro

Z osłabionym euro mamy również do czynienia w relacji ze złotym. W trakcie dzisiejszej sesji nie zabrakło informacji ważnych dla europejskiej waluty. Kluczowym punktem w kalendarzu była inflacja konsumencka w Eurolandzie – ta wkomponowała się w rynkowe prognozy. Rozczarowanie natomiast przyniósł niemiecki indeks instytutu ZEW, prezentujący nastroje wśród inwestorów i analityków. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie można oderwać wzroku od Fed

Nieśmiało w górę wykresu powędrował dziś również dolar w parze ze złotym. W drugiej części dnia rynek zapozna się jeszcze z kilkoma ważnymi danymi z USA. Głównie uwaga skierowana wciąż jednak będzie na Fed. I to zarówno w związku z najbliższymi decyzjami w sprawie polityki pieniężnej, jak i tego, kto obejmie stanowisko przewodniczącego banku. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z rynku pracy

Szwajcarska waluta pozostaje słaba. Ma to związek z atmosferą panującą na szerokim rynku, choć danych z Polski dziś również nie zabrakło. Opublikowane informacje na temat rynku pracy nie przyniosły większego zaskoczenia. Dynamika wynagrodzeń nieco wyhamowała. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,67 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Wielkiej Brytanii

Wiele dzieje się ostatnio wokół funta. A konkretniej wokół brexitu. Więcej informacji może przynieść zaplanowany na końcówkę tygodnia szczyt UE. Dziś inwestorzy mogli się jednak skupić na danych oraz na słowach szefa BoE. Inflacja konsumencka okazała się być zgodna z prognozami. Niespodzianki zabrakło również w wystąpieniu Marka Carneya, a rynek najwidoczniej spodziewał się bardziej „jastrzębich” tonów. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.10.2017 14:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000