KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more
Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Niemcy dostarczają emocji. Komentarz walutowy 21.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W dzisiejszym kalendarzu danych wiele się nie dzieje. Pojedyncze dane zaprezentowane zostaną w Wielkiej Brytanii oraz USA. Uwaga rynku skupiona zostaje na wydarzeniach w Niemczech.

 

Będą przyspieszone wybory w Niemczech?

Zerwanie rozmów koalicyjnych przez liberalną FDP spowodowały, że pojawiły się pytania o to, czy w Niemczech odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Jak zapewnia Angela Merkel, jeżeli do nich dojdzie – będzie ona kandydować na stanowisko premier, ponieważ jak zauważa Niemcy potrzebują stabilności. Tej stabilności na chwilę obecną brakuje w strefie euro. Niepewność za zachodnią granicą powoduje osłabienie wspólnej waluty. Na chwilę obecną kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,17.

 

Dane z Polski, a polityka pieniężna

Dzisiejszy kalendarz krajowych danych pozostaje pusty, jednak w poniedziałek nie zabrakło interesujących informacji z kraju. Na szczególną uwagę zasłużyły informacje na temat produkcji przemysłowej. W ujęciu rocznym dynamika pokazała wartość 12,3%. Nieco słabiej od oczekiwań zaprezentowały się natomiast dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Przy prognozowanych 8,1% wynik był 8%. Fundamenty złotego są zatem silne, jednak reakcja na dane – nieznaczna. Wiara w zmianę postawy RPP jest bowiem niewielka. Poza tym polska waluta wciąż silnie związana jest z emocjami na szerokim rynku.

 

Odczyty w Wielkiej Brytanii i USA

Wtorkowe kalendarium prezentuje się nad wyraz skromnie. W południe poznamy wskaźnik zamówień wg CBI w Wielkiej Brytanii, natomiast o 16:00 mamy raport o liczbie sprzedanych domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. W między czasie poznamy stanowisko Benoita Coeuré z ECB.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

12:00 Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
16:00 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro
16:00 Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

21.11.2017 10:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000