KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

visa-czy-master

Visa czy Mastercard – którą kartę wybrać?

Dla większości osób nie ma najmniejszego znaczenia czy na ich karcie płatniczej widnieje logotyp Visa czy Mastercard. Działają tak samo, akceptowane są wszędzie i mieszczą się do tej samej przegródki Read more
5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno Read more

Niemcy dostarczają emocji. Komentarz walutowy 21.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W dzisiejszym kalendarzu danych wiele się nie dzieje. Pojedyncze dane zaprezentowane zostaną w Wielkiej Brytanii oraz USA. Uwaga rynku skupiona zostaje na wydarzeniach w Niemczech.

 

Będą przyspieszone wybory w Niemczech?

Zerwanie rozmów koalicyjnych przez liberalną FDP spowodowały, że pojawiły się pytania o to, czy w Niemczech odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Jak zapewnia Angela Merkel, jeżeli do nich dojdzie – będzie ona kandydować na stanowisko premier, ponieważ jak zauważa Niemcy potrzebują stabilności. Tej stabilności na chwilę obecną brakuje w strefie euro. Niepewność za zachodnią granicą powoduje osłabienie wspólnej waluty. Na chwilę obecną kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,17.

 

Dane z Polski, a polityka pieniężna

Dzisiejszy kalendarz krajowych danych pozostaje pusty, jednak w poniedziałek nie zabrakło interesujących informacji z kraju. Na szczególną uwagę zasłużyły informacje na temat produkcji przemysłowej. W ujęciu rocznym dynamika pokazała wartość 12,3%. Nieco słabiej od oczekiwań zaprezentowały się natomiast dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Przy prognozowanych 8,1% wynik był 8%. Fundamenty złotego są zatem silne, jednak reakcja na dane – nieznaczna. Wiara w zmianę postawy RPP jest bowiem niewielka. Poza tym polska waluta wciąż silnie związana jest z emocjami na szerokim rynku.

 

Odczyty w Wielkiej Brytanii i USA

Wtorkowe kalendarium prezentuje się nad wyraz skromnie. W południe poznamy wskaźnik zamówień wg CBI w Wielkiej Brytanii, natomiast o 16:00 mamy raport o liczbie sprzedanych domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. W między czasie poznamy stanowisko Benoita Coeuré z ECB.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

12:00 Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
16:00 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro
16:00 Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

21.11.2017 10:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000