KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more
Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

Niepewność, która sprzyja euro (komentarz walutowy 17.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sytuacja dolara nie prezentuje się optymistycznie. W połowie tygodnia kurs EUR/USD sięga wartości 1,11. Powód? Doniesienia dotyczące prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Skandale szkodzą dolarowi

Atmosfera wokół prezydenta USA nie sprzyja dolarowi, który od początku tygodnia wyraźnie traci względem euro. Sytuację tę zapoczątkowały rozczarowujące dane opublikowane w piątek. Dziś jednak nastroje rynku skupiają się na skandalu z udziałem Donalda Trumpa. Wprowadza on wśród inwestorów sporo niepewności. Równocześnie ostatnie wiadomości ze starego kontynentu sprzyjają euro, co sprawia, że dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Odbicie euro

Polska waluta w parze z euro wyraźnie dziś wyhamowuje, jednak jej pozycja pozostaje relatywnie silna. Obok nastrojów kumulujących się wokół głównej pary walutowej, inwestorzy zwrócili dziś uwagę na dane ze Strefy Euro. Opublikowany wskaźnik inflacji konsumenckiej okazał się zgodny zgodny z prognozami. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Mimo obaw

W kierunku północy powędrował dziś dolar w parze z polską walutą. Emocje związane z Donaldem Trumpem wywołują niepokój na rynku walutowym, co może mieć wpływ na ryzykowne aktywa, jednak nie należy zapominać, że złoty w ostatnich dniach znacznie się umocnił. W kulminacyjnym momencie kurs USD/PLN sięgał 3,74. Dziś natomiast jego średnia wartość wyniosła 3,77.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja w sprawie stóp

Mocniejszy w parze ze złotym jest dziś również frank szwajcarski. W środę Rada Polityki Pieniężnej opublikowała decyzję w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na dotychczasowym poziomie, co było zgodne z prognozami. Ostatnie dane z Polski okazały się optymistyczne, jednak nie oznacza to, że polityka monetarna w kraju szybko się odmieni. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,83 PLN.
CHF/PLN

Funt również w górę

Danych nie zabrakło dziś po stronie funta. W Wielkiej Brytanii zostały bowiem przedstawione odczyty na temat bezrobocia. Stopa bezrobocia zaprezentowała się poniżej spodziewanej. Wzrosła natomiast ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Funt wyczekuje kolejnych informacji, które pojawią się jeszcze przed końcem tygodnia Średni kurs GBP osiągnął dziś wartość 4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.05.2017 15:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000