KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC Read more
blog, bezpieczeństwo, podróż, wyjazd, urlop, Ekantor.pl

Aby wakacje nie stały się koszmarem. Bezpieczeństwo w podróży – wszystko, co musisz wiedzieć

Urlop to czas odpoczynku, zabawy i beztroski - przynajmniej tak myślimy jeszcze przed podróżą. Nikt nie chce, by okazał się on czasem pełnym nerwów, zmartwień, a nawet strachu. Dlatego, aby Read more

Niepewność na rynku (komentarz walutowy 27.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dolar rozpoczął tydzień osłabiony, a kluczowe w tym tygodniu dla rynku finansowego wiadomości mają napłynąć właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Uwagę przykują przede wszystkim słowa prezydenta Donalda Trumpa oraz szefowej Fed, Janet Yellen.

 

Euro silniejsze na początku tygodnia

Na wykresie EUR/USD można dziś było zauważyć ocieplenie. Niepokoje ciążące nad europejską sceną polityczną nie pozwalają jednak na silniejszy ruch ze strony wspólnej waluty. Historia pokazała bowiem, że nie można całkowicie przekreślić ewentualnego zwycięstwa Le Pen podczas wyborów we Francji. Dolar natomiast wyczekuje informacji z Białego Domu, a także wiadomości mogących świadczyć o zbliżającej się w USA podwyżce stóp procentowych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Sytuacja złotego unormowana

Relacja w parze EUR/PLN może zostać uznana dziś za stabilną. Notowania wspólnej waluty oscylowały wokół wartości 4,30-4,31 PLN. W trakcie poniedziałkowej sesji zostały opublikowane dane ze Strefy Euro. Podaż pieniądza M3 wypadła powyżej rynkowych oczekiwań. Lepiej zaprezentowała się również część indeksów obrazujących nastroje. Odczyty nie miały wyraźnego wpływu na kurs euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane ważne dla dolara

Dziś można było również zaobserwować spadek wartości dolara. Do czasu zaplanowanego na 15 marca posiedzenia w sprawie stóp procentowych, inwestorzy skupią się przede wszystkim na słowach Donalda Trumpa, Janet Yellen oraz danych, z których część została przedstawiona dziś. Zamówienia na dobra bez środków transportu zawiodły oczekiwania, natomiast powyżej prognoz zaprezentowały się dane na dobra trwałego użytku. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 4,07.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Kurs franka słabszy

Podobnie do USD/PLN przebiegła dzisiejszy kurs CHF/PLN. Frank osłabiał się, na co wpływ miały przede wszystkim nastroje ogólnoświatowe. Dzisiejsze dane z Polski również opowiedziały się po stronie złotego. Wskaźnik wyprzedzający koniunktury wyniósł 165,5 przy zeszłomiesięcznym odczycie 164,3. Lokalnie uwagę inwestorów skupi w tym tygodniu finalny odczyt PKB oraz indeks PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN znów w dół

Na początku tygodnia funt słabnie pod wpływem wiadomości na temat możliwego referendum w Szkocji. Na notowania brytyjskiej waluty w nadchodzących dniach mogą mieć dane makroekonomiczne. Z Wysp napłyną informacje o indeksach PMI zarówno dla sektora przemysłu, jak i usług. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.02.2017 15:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000