KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Paliwo najdroższe od lat. Ceny mogą pójść jeszcze w górę

Za litr benzyny płacimy już ponad pięć złotych. Powody do zmartwień mają również właściciele diesli. Ceny na stacjach paliw sukcesywnie rosną, a Polacy jedyne co mogą zrobić to “płakać i Read more

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more

Oczekiwania ws podwyżek stóp procentowych (komentarz walutowy 01.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Amerykańska waluta zyskuje dziś w notowaniach. Po części za sprawą uspokojenia nerwowości wokół wystąpienia Donalda Trumpa, a po części za sprawą podsycania apetytu na marcową podwyżkę stóp procentowych. Emocje kumulujące się wokół Stanów Zjednoczonych przysłoniły nieco dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny.

 

Zwiększony sentyment do dolara

Wydarzeniem dnia miało być wystąpienie Donalda Trumpa przed Kongresem. Prezydent USA podtrzymał dotychczasową retorykę oraz wizję odbudowy amerykańskiej potęgi i choć obietnic było więcej niż konkretnych planów ich realizacji – rynek ponownie postanowił zaufać tym słowom. Za siłę dolara w ostatnich godzinach w dużej mierze odpowiedzialny jest Bill Dudlley z Fed, który wpłynął na zwiększenie prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych w czasie najbliższego posiedzenia. Dziś średnia wartość euro osiągnęła wartość 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Spadek notowań euro

W trakcie dzisiejszej sesji wspólna waluta musiała się zmierzyć nie tylko ze wzrostem atrakcyjności dolara, ale również z szeregiem odczytów. Przed południem inwestorzy zapoznali się z indeksami PMI dla przemysłu w Strefie Euro oraz Niemczech, a te nie zdołały dorównać wcześniejszym prognozom. W dalszej części dnia zostały opublikowane informacje o wstępnej inflacji konsumenckiej w Niemczech, która z kolei nieznacznie przewyższyła oczekiwania. W wyniku takiej koniunktury euro straciło dziś na rzecz złotego i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Sygnały na temat polityki pieniężnej

W kierunku północy wykresu powędrował dziś kurs USD/PLN. W najbliższych dniach inwestorzy uważnie będą przyglądać się informacjom napływającym z USA. Najwięcej uwagi przykują piątkowe wystąpienia Fed, w tym prezes Rezerwy Federalnej – Janet Yellen. Dziś jeszcze rynek pozna stanowisko Roberta Kaplana. Nie bez znaczenia będą również dane makroekonomiczne, z których najważniejsze to raport o sytuacji na rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez nerwowości

Spadek można było dziś zaobserwować w kursie CHF/PLN, jednak może być to wyłącznie korekta ostatnich wzrostów wynikających m.in. z rynkowych niepokoi. W kalendarzu danych znalazły się dziś dwie pozycje z Polski. Indeks PMI dla przemysłu wykazał spadek wobec poprzedniej wartości oraz prognoz i wyniósł 54,2, natomiast lepiej zaprezentował się wskaźnik rynku pracy wg BIEC. Dziś średnie notowania kursu franka wyniosły 4,03 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Indeks PMI dla przemysłu rozczarował

Ciekawie prezentował się dzisiejszy wykres funta. Brytyjska waluta kontynuowała bowiem, rozpoczętą pod koniec zeszłego tygodnia, tendencję spadkową. Za słabością GBP opowiedział się przedstawiony dziś indeks PMI dla przemysłu Wielkiej Brytanii, który zawiódł oczekiwania i wykazał spadek wobec styczniowego odczytu. Pozostałe dane okazały się bardziej optymistyczne. Mimo to średni kurs funta osiągnął dziś 5,01 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.03.2017 14:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!