KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się Read more
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more

Oczekiwania względem ECB. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 15-19.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ten tydzień nie przyniósł gwałtownej zmiany nastrojów na rynku walutowym.Dolar pozostaje słaby, a emocje kumulowane są wokół planów Europejskiego Banku Centralnego.

 

Polityka ma znaczenie

Niepewność polityczna w Niemczech i oczekiwania względem działań ECB – do dwa tematy, które najsilniej przyciągały uwagę w głównej parze walutowej. W połowie tygodnia euro oddało część zysku, po tym jak pojawiła się wiadomość o problemach z nawiązaniem koalicji w Niemczech. Pod koniec tygodnia euro zyskało jednak, czego przyczyny ponownie powinniśmy dopatrywać się w banku centralnym. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,22.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty stabilny

Atmosfera panująca na rynku pozwoliła ustabilizować pozycję polskiej waluty. Kurs EUR/PLN oscylował w tym czasie wokół wartości 4,17. W międzyczasie opublikowanych zostało kilka krajowych informacji, jednak ich oddziaływanie na notowania złotego były ograniczone. Dla PLN znaczenie w nadchodzącym czasie będzie mieć przede wszystkim sytuacja na szerokim rynku. Warto przypomnieć, że już w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,17 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar wciąż słaby

W USA tydzień rozpoczął się z opóźnieniem, a to za sprawą obchodzonego w poniedziałek Dnia Martina Luthera Kinga. Patrząc na wykres dolara z ostatnich dni można powiedzieć, że trudno jest zachęcić inwestorów do tej waluty. W tym tygodniu dodatkową niepewność wokół USD zbudowało ryzyko tzw. „government shutdown. W ostatnich dniach nie zabrakło danych z USA oraz wystąpień bankierów Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,40 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Na rynku pracy coraz ciaśniej

Z perspektywy ostatniego tygodnia zyskał frank szwajcarski, choć nie jest to ruch, który mógłby odrodzić stare obawy polskich kredytobiorców. Choć złoty podążał za tym, co działo się na szerokim rynku, to jednak warto jest wspomnieć o opublikowanych w międzyczasie danych. Przede wszystkim sytuacji na rynku pracy, gdzie można było zaobserwować wzrost dynamiki zarówno wynagrodzeń, jak i zatrudnienia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,54 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż zawodzi funta

Wielka Brytania przygotowuje się do Brexitu, a w międzyczasie publikowane są dane na temat inflacji oraz sprzedaży detalicznej. Ta druga okazała się rozczarowaniem. Odczyt pokazał bowiem -1,5% przy prognozach na poziomie -0,6%. Z perspektywy tygodnia funt jednak zyskał na wartości i dziś średni kurs GBP/PLN pokazał 4,72.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.01.2018 14:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000