KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more
karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak Read more

Ostatnie dni lutego spokojne. Podsumowanie tygodnia. (Komentarz walutowy 20-24.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Biorąc pod uwagę emocje, jakie będą towarzyszyć inwestorom w pierwszej połowie marca, miniony tydzień można uznać za spokojny. Uwaga rynku skupiona była przede wszystkim na sygnałach, mogących sugerować podwyżkę stóp procentowych w USA podczas najbliższego posiedzenia.

 

Odwrócenie relacji

Amerykańska waluta rozpoczęła tydzień z opóźnieniem, a to za sprawą obchodzonego w poniedziałek Dnia Prezydenta. Kluczowe dla dolara informacje zostały opublikowane dopiero w środę. Inwestorzy wyczekiwali bowiem minutek FOMC, które miały zwiększyć lub oddalić prawdopodobieństwo marcowej podwyżki stóp procentowych. Komunikat ostudził apetyt na zacieśnienie polityki Fed w I kw., w wyniku czego tendencja spadkowa w parze EUR/USD została odwrócona. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W ślad za główną parą

Notowania EUR/PLN w ostatnich dniach zależne były przede wszystkim od sytuacji w głównej parze walutowej, a ta z kolei związana była z informacjami zza oceanu. W tym czasie rynek zapoznał się z solidnymi danymi ze Strefy Euro i Niemiec, które choć zostały zauważone, to nie wpłynęły na kurs walut. Ważną wiadomością tego tygodnia okazała się również rezygnacja Francois Bayrou z ubiegania się o fotel prezydencki we Francji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność dolara

Kilka wahań odnotowanych zostało w parze dolara ze złotówką. Amerykańska waluta nie zdołała jednak sięgnąć wartości 4,10 PLN. Mimo, że inwestorzy w ostatnich dniach skupieni byli przede wszystkim na sygnałach mogących sugerować podwyżkę stóp na posiedzeniu 15 marca, to ich uwadze nie umknęły wiadomości z Białego Domu. Odnotowana została między innymi zapowiedź przedstawienia szczegółów odnośnie planów podatkowych D. Trumpa. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Optymizm utrzymany

Nastroje kumulujące się wokół głównej pary walutowej uwidoczniły się także na wykresie franka. Szwajcarska waluta zanotowała spadek wartości, który w kulminacyjnym momencie osiągnął 4,02 PLN. Pod koniec tygodnia udało się dokonać częściowej korekty. Publikowane w tym czasie dane z Polski – choć nie odgrywały dużego znaczenia – to były one potwierdzeniem optymizmu utrzymującego się wśród polskich konsumentów. Dziś średnia wartość kursu CHF/PLN wyniosła 4,04.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nadchodzi

Ku północy wykresu kierował się w ostatnich dniach funt brytyjski. Mimo, że w środę nastąpił nagły spadek jego wartości, to został on dość szybko skorygowany. Ilość publikowanych w tym czasie danych z brytyjskiej gospodarki była niewielka, ale w odczytach nie uwidoczniły się obawy o zbliżający się Brexit. Rozpoczęcie procesu opuszczania UE planowane jest najpóźniej na koniec marca. Dziś średnia wartość funta wyniosła  5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.02.2017 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000