KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Tanie wakacje z dziećmi. Plan działania

Okres wakacji to czas zabawy i beztroski - ale nie dla rodziców. Kilka rodzinnych dni w nadmorskim kurorcie często okupione zostaje nadgodzinami pracy, zmartwieniami i nerwami, bo wakacje kosztują. I Read more

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna Read more

Ostatnie dni lutego spokojne. Podsumowanie tygodnia. (Komentarz walutowy 20-24.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Biorąc pod uwagę emocje, jakie będą towarzyszyć inwestorom w pierwszej połowie marca, miniony tydzień można uznać za spokojny. Uwaga rynku skupiona była przede wszystkim na sygnałach, mogących sugerować podwyżkę stóp procentowych w USA podczas najbliższego posiedzenia.

 

Odwrócenie relacji

Amerykańska waluta rozpoczęła tydzień z opóźnieniem, a to za sprawą obchodzonego w poniedziałek Dnia Prezydenta. Kluczowe dla dolara informacje zostały opublikowane dopiero w środę. Inwestorzy wyczekiwali bowiem minutek FOMC, które miały zwiększyć lub oddalić prawdopodobieństwo marcowej podwyżki stóp procentowych. Komunikat ostudził apetyt na zacieśnienie polityki Fed w I kw., w wyniku czego tendencja spadkowa w parze EUR/USD została odwrócona. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W ślad za główną parą

Notowania EUR/PLN w ostatnich dniach zależne były przede wszystkim od sytuacji w głównej parze walutowej, a ta z kolei związana była z informacjami zza oceanu. W tym czasie rynek zapoznał się z solidnymi danymi ze Strefy Euro i Niemiec, które choć zostały zauważone, to nie wpłynęły na kurs walut. Ważną wiadomością tego tygodnia okazała się również rezygnacja Francois Bayrou z ubiegania się o fotel prezydencki we Francji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność dolara

Kilka wahań odnotowanych zostało w parze dolara ze złotówką. Amerykańska waluta nie zdołała jednak sięgnąć wartości 4,10 PLN. Mimo, że inwestorzy w ostatnich dniach skupieni byli przede wszystkim na sygnałach mogących sugerować podwyżkę stóp na posiedzeniu 15 marca, to ich uwadze nie umknęły wiadomości z Białego Domu. Odnotowana została między innymi zapowiedź przedstawienia szczegółów odnośnie planów podatkowych D. Trumpa. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Optymizm utrzymany

Nastroje kumulujące się wokół głównej pary walutowej uwidoczniły się także na wykresie franka. Szwajcarska waluta zanotowała spadek wartości, który w kulminacyjnym momencie osiągnął 4,02 PLN. Pod koniec tygodnia udało się dokonać częściowej korekty. Publikowane w tym czasie dane z Polski – choć nie odgrywały dużego znaczenia – to były one potwierdzeniem optymizmu utrzymującego się wśród polskich konsumentów. Dziś średnia wartość kursu CHF/PLN wyniosła 4,04.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nadchodzi

Ku północy wykresu kierował się w ostatnich dniach funt brytyjski. Mimo, że w środę nastąpił nagły spadek jego wartości, to został on dość szybko skorygowany. Ilość publikowanych w tym czasie danych z brytyjskiej gospodarki była niewielka, ale w odczytach nie uwidoczniły się obawy o zbliżający się Brexit. Rozpoczęcie procesu opuszczania UE planowane jest najpóźniej na koniec marca. Dziś średnia wartość funta wyniosła  5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.02.2017 15:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000