KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more
przepisy, prawo, konstytucja biznesu, ustawa, Ekantor.pl

Konstytucja biznesu – co oznacza dla początkujących przedsiębiorców?

30 kwietnia weszła w życie tzw. konstytucja biznesu - flagowy projekt Ministerstwa Rozwoju przygotowany pod okiem Mateusza Morawieckiego. Nowe przepisy wprowadzają wiele istotnych zmian dla przedsiębiorców. Również dla tych, którzy Read more

Ożywienie po danych Z USA (komentarz walutowy 23.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Od poniedziałku aktywność rynku walutowego była ograniczona m.in. za sprawą niewielkiej ilości publikowanych danych. Dopiero dzisiejsza sesja przyniosła interesujące odczyty z USA i państw Europy. Na dzień przed Świętem Dziękczynienia dolar gwałtownie powędrował w górę.

 

Środa pełna odczytów

Dziś ze Strefy Euro napłynęły wyjątkowo optymistyczne informacje na temat indeksów PMI. Wstępny wskaźnik dla usług, przy prognozach 53 wzbił się do 54,1, natomiast dla przemysłu wzrósł z 53,5 do 53,7. Słabsze od oczekiwań były natomiast wstępne PMI z Niemiec. Wiadomości te nie zdołały wpłynąć na notowania głównej pary walutowej. Ożywienie nastąpiło po południu kiedy to pojawiły się publikacje zza oceanu. Dużym zaskoczeniem okazały się zamówienia na dobra trwałe. Wzrost ten, przy oczekiwaniach 1,5% , wyniósł 4,8%. Silniejsze były również dane na dobra bez środków transportu. W wyniku takiej koniunktury średni kurs euro wyniósł dziś 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty ulega globalnym nastrojom

Bez większy zmian przebiegała także dzisiejsza sesja w parze EUR/PLN, a publikowane w tym czasie dane makroekonomiczne z Europy nie wywołały silnego ruchu na wykresie walutowym. Sytuacja polskiej waluty jest co prawda lepsza niż pod koniec ubiegłego tygodnia, jednak nie można stwierdzić by była ona stabilna. Nad złotym nadal ciążą niekorzystne dane z krajowej gospodarki oraz niepewność związana z ustawą emerytalną. Solidne odczyty USA w drugiej części dnia spowodowały ponowny spadek wartości złotego i dziś średnia wartość euro wyniosła 4,42 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Mnożą się pytania

Wstrzymana aprecjacja amerykańskiej waluty to dobry czas dla inwestorów, aby zastanowić się nad dalszym rozwojem sytuacji wynikającej ze zwycięstwa Donalda Trumpa. W polu zainteresowań znajduje się m.in Fed. Poruszana jest kwestia możliwych zmian w jego strukturze oraz ich wpływ na scenariusz podwyżek w 2017 roku. Popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych wybiły jednak dolara z uśpienia, a jego kurs gwałtownie powędrował na północ. Dziś średni kurs USD osiągnął poziom 4,18 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank się nie poddaje

Spokojniej przebiegał do tej pory również tydzień w parze CHF/PLN. Wyciszenie silnych emocji wywołanych przez wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych nie pomogły jednak nabrać głębszego oddechu polskim kredytobiorcom. Dziś notowania franka w kulminacyjnym momencie spadły do wartości 4,09, ale po danych z USA szwajcarska waluta zyskała nową siłę i jej średni kurs wyniósł dziś 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez zmartwień

Brexit wywołuje wiele emocji wśród inwestorów i można się spodziewać, że sytuacja ta przez dłuższy czas się nie zmieni. Dzisiejsze słowa Kanclerza Skarbu w Wielkiej Brytanii przykuły uwagę rynku. Philip Hammond zauważył, że obniżenie stóp procentowych przez BoE pozwoliło zamortyzować konsekwencje podjętej w czerwcu decyzji w sprawie opuszczenia struktur UE. Kanclerz pozostaje również spokojny o sytuację na rynku pracy. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,18 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.11.2016 15:39
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000