KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zmiany na przejściach granicznych

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.   Nasilające się Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Piątek spokojniejszy. Komentarz walutowy 15.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po wczorajszych emocjach związanych z posiedzeniami banków centralnych piątkowy kalendarz prezentuje się spokojniej. Uwagę zwracać będzie przede wszystkim pakiet danych z USA. Trwa również szczyt UE.

 

Pakiet danych z USA

Na koniec tygodnia czeka nas publikacja paczki danych ze Stanów Zjednoczonych, z których najwięcej uwagi przykuwa produkcja przemysłowa za listopada. Dolar zdołał odrobić część strat związanych z brakiem niespodzianek po stronie Fed i dziś średnia wartość EUR/USD pokazuje 1,17.

 

Nastroje po ECB

Wczoraj odbyły się posiedzenia banków centralnych w Europie, w tym również ECB. Sama decyzja nie była rzecz jasna tak wyczekiwana jak późniejsza konferencja z udziałem prezesa banku. Mario Draghi po raz kolejny ostudził zapał, co do bardziej “jastrzębich” działań, co z kolei może utrudnić euro kolejne wzrosty.

 

Szczyt UE i handel zagraniczny w strefie euro

W kalendarzu strefy euro jedyną publikacją zaplanowaną na dziś jest handel zagraniczny. Poza tym trwa szczyt Unii Europejskiej. Tematami rozmów jest m.in.polityka migracyjna, ale również ocena dotychczasowych negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Szczyt Unii Europejskiej
11:00 Handel zagraniczny – Strefa Euro
13:00 Biuletyn kwartalny BoE – Wielka Brytania
14:30 Indeks NY Empire State – USA
15:15 Produkcja przemysłowa (m/m) – USA
15:15 Wykorzystanie mocy produkcyjnych – USA
22:00 Napływ kapitałów do USA – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

15.12.2017 09:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000