KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się ... Czytaj całość

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do ... Czytaj całość

Piątek spokojniejszy. Komentarz walutowy 15.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Po wczorajszych emocjach związanych z posiedzeniami banków centralnych piątkowy kalendarz prezentuje się spokojniej. Uwagę zwracać będzie przede wszystkim pakiet danych z USA. Trwa również szczyt UE.

 

Pakiet danych z USA

Na koniec tygodnia czeka nas publikacja paczki danych ze Stanów Zjednoczonych, z których najwięcej uwagi przykuwa produkcja przemysłowa za listopada. Dolar zdołał odrobić część strat związanych z brakiem niespodzianek po stronie Fed i dziś średnia wartość EUR/USD pokazuje 1,17.

 

Nastroje po ECB

Wczoraj odbyły się posiedzenia banków centralnych w Europie, w tym również ECB. Sama decyzja nie była rzecz jasna tak wyczekiwana jak późniejsza konferencja z udziałem prezesa banku. Mario Draghi po raz kolejny ostudził zapał, co do bardziej “jastrzębich” działań, co z kolei może utrudnić euro kolejne wzrosty.

 

Szczyt UE i handel zagraniczny w strefie euro

W kalendarzu strefy euro jedyną publikacją zaplanowaną na dziś jest handel zagraniczny. Poza tym trwa szczyt Unii Europejskiej. Tematami rozmów jest m.in.polityka migracyjna, ale również ocena dotychczasowych negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Szczyt Unii Europejskiej
11:00 Handel zagraniczny – Strefa Euro
13:00 Biuletyn kwartalny BoE – Wielka Brytania
14:30 Indeks NY Empire State – USA
15:15 Produkcja przemysłowa (m/m) – USA
15:15 Wykorzystanie mocy produkcyjnych – USA
22:00 Napływ kapitałów do USA – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

15.12.2017 09:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000