KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu Read more
waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more

Pierwsze dane w nowym półroczu (komentarz walutowy 03.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek lipca zapowiada się emocjonująco, choć dziś tego jeszcze nie widać. Poniedziałkowa sesja skupia bowiem uwagę wyłącznie na odczytach indeksów PMI dla przemysłu, a aktywność na rynku ogranicza długi weekend w USA. W kolejnych dniach można się jednak spodziewać wielu wrażeń.

 

Fed nie ma już mocy

Główna para walutowa schodzi dziś poniżej 1,14, jednak nie można powiedzieć by wynikało to z atrakcyjności dolara. Pozycja USD została w ostatnim czasie narażona na słabsze odczyty z gospodarki, a “jastrzębie” komunikaty Fed nie robią na inwestorach już takiego wrażenia, jak doniesienia o możliwym zacieśnianiu polityki przez inne banki centralne. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,13.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Eurolandu

Mimo, że w parze EUR/PLN doszło w ostatnim czasie do kilku wahań, to atmosfera panująca na szerokim rynku nie sprzyja złotemu. Podczas dzisiejszej sesji napływały dane odnośnie indeksów PMI dla przemysłu w państwach Europy. Zarówno w Niemczech, jak i strefie euro wskaźnik ten zaprezentował się powyżej rynkowych prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niebawem dane z USA

Dolar dziś nieznacznie zyskuje w parze ze złotym oddalając się od bariery 3,70, która w piątek została pokonana. Jego sytuacja pozostaje relatywnie słaba. Dane z amerykańskiego rynku wciąż jednak przed nami. W okolicach 16:00 zaprezentowany zostanie indeks PMI oraz raport ISM dla przemysłu. Kluczowe znaczenie będą mieć piątkowe dane o sytuacji na rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Lepiej, ale poniżej prognoz

W górę powędrował dziś również frank. Polska waluta wciąż narażona jest na wahania związane z nastrojami globalnymi, a w dodatku dzisiejsze dane nie zaprezentowały się aż tak optymistycznie jak zakładano. Odczyt 53,1 choć lepszy od czerwcowego był niższy od prognoz. Ten tydzień przyniesie wiele lokalnych emocji. W środę RPP podejmie decyzję ws stóp procentowych, dwudniową wizytę rozpocznie D. Trump, a w piątek agencja Fitch poda ocenę ratingu. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,87.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na informacje

Sygnały o możliwym zacieśnianiu polityki przez BoE podbiły wycenę funta. Dzisiejsze dane makro okazały się jednak rozczarowaniem. Indeks PMI dla przemysłu przy spodziewanym 56,5 wyniósł 54,3. Więcej informacji z tego kraju pojawi się w piątek. W międzyczasie poznamy indeks PMI dla usług. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

03.07.2017 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000