KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Festiwale 2018 – wakacyjny rozkład jazdy po Europie, czyli co oprócz Open’era?

Wielu osobom letni urlop nieodwołalnie kojarzy się z koncertami. I słusznie, bo wakacje to okres największego nagromadzenia festiwali muzycznych w całej Europie. Zobacz dokąd warto się wybrać tym razem.   Read more
Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Płace w Polsce dużym zaskoczeniem (komentarz walutowy 19.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że dzisiejszy dzień nie przyniósł wielu danych makroekonomicznych, to i tak był on niezwykle ważny. Przede wszystkim ze względu na rozpoczynające się negocjacje w sprawie Brexitu. Uwaga rynku w dużej mierze wciąż jeszcze skupiona jest na USA i retoryce członków Fed. Natomiast w Polsce poznaliśmy dziś zaskakujące informacje z rynku pracy.

 

Polityka banku, a dane makro

Zapoczątkowany w środę spadek w głównej parze walutowej zaczął wyhamowywać tuż przed końcem tygodnia. W trakcie dzisiejszej sesji euro ponownie sięgnęło wartości 1,12 USD. “Jastrzębia” wypowiedź Janet Yellen nie zdołała odwrócić uwagi od sytuacji gospodarczej kraju. Inwestorzy baczniej więc wsłuchiwać się będą w słowa pozostałych przedstawicieli banku. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Czas na negocjacje

Choć w czwartek euro zaczęło tracić na rzecz złotego, to dziś ten ruch został w pewnym stopniu skorygowany. W nadchodzącym czasie na rynku walutowym można będzie się spodziewać emocji związanych z rozpoczynającymi się dziś negocjacjami w sprawie Brexitu. W przypadku Unii ważne jest nie tylko wypracowanie jak najkorzystniejszych warunków, ale również podkreślenie roli UE i podtrzymanie więzi pomiędzy pozostałymi państwami członkowskimi. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wsłuchując się w Fed

Po stronie amerykańskiej wraz z początkiem tygodnia uwaga zaczęła się nakierowywać na słowa płynące ze strony Fed. Dziś wypowiedział się William Dudley z nowojorskiego oddziału, który zwrócił uwagę na problemy z jakimi boryka się gospodarka tego kraju. Jutro swoje stanowisko przedstawią Charles Evans, Stanley Fischer i Robert Kaplan. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,76 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Płace rosną

Początek tygodnia przyniósł Polsce dane o sytuacji na rynku pracy. Sporym zaskoczeniem okazało się wynagrodzenie. W ujęciu rok do roku w maju wzrost płac wyniósł 5,4% przy prognozowanych 4,85%. Zatrudnienie uplasowało się natomiast blisko rynkowych oczekiwań i wykazało dynamikę 4,5% (prognozy 4,6%). Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,87 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

19 czerwca – dzień negocjacji

Informacje jakie w czwartek napłynęły z BoE podsyciły oczekiwania dotyczące podwyżki stóp w tym kraju i przyczyniły się do wzrostu funta. Rozpoczynające się jednak dziś negocjacje w sprawie Brexitu niosą za sobą wiele niewiadomych, które mogą ciążyć na wycenie GBP. Podobnie jak utrzymujące się napięcia geopolityczne. Dziś średni kurs tej waluty osiągnął 4,81 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.06.2017 15:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000