KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

500 Plus dla firm

500 plus dla firm. Nowa propozycja rządu ułatwi życie przedsiębiorcom

Jest pomoc dla rodzin z dziećmi, ma być podobna dla gospodarki. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych ulg dotyczących amortyzacji dóbr inwestycyjnych dla małych i średnich firm. Czy to dobry moment na Read more
Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla Read more

Początek ważnego tygodnia. Komentarz walutowy 23.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczyna się wyjątkowo skromnie, co jednak nie oznacza, że emocji w najbliższym czasie zabraknie. Uwaga rynku skupiać się będzie bowiem na czwartkowym posiedzeniu ECB.

 

Poniedziałkowy kalendarz bez wielu danych

Dziś wiele się nie dzieje. W Wielkiej Brytanii zostanie opublikowany wskaźnik zamówień wg CBI, natomiast w Polsce poznamy podaż pieniądza M3 – i to właściwie tyle. Wybiegając jednak na przód kalendarz makroekonomiczny prezentuje się bardziej okazale. Już jutro prezentowane będą wstępne odczyty indeksów PMI dla strefy usług i przemysłu w Europie i USA. W środę uwagę przykuje PKB Wielkiej Brytanii, informacje o zamówieniach w USA oraz indeks instytutu Ifo w Niemczech. W czwartek najważniejszy będzie ECB, natomiast tydzień zakończony zostanie informacją o PKB w Stanach Zjednoczonych.

 

Wydarzenie tygodnia: posiedzenie ECB

Oddziaływanie czynników makro na waluty może pozostać jednak ograniczona. To czwartkowa sesja przyniesie bowiem najwięcej emocji. Odbędzie się wówczas posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych, a w trakcie późniejszej konferencji M. Draghiego zaprezentowane mają być ustalenia dotyczące programu QE. Wydarzenie to może wywołać wiele wahań na wykresach walutowych. Rynek spodziewa się zmniejszenia skali skupu zakupów do 40 mld oraz wydłużenia programu.

 

Agencja S&P: Rating Polski bez zmian

Na początku tygodnia warto również wrócić pamięcią do piątku, gdzie po zakończonej sesji poznaliśmy decyzję agencji ratingowej S&P. Rating Polski został utrzymany na poziomie BBB+.

 

Sytuacja na wykresach walutowych

EUR/USD
Kurs EUR/USD na otwarciu dzisiejszej sesji wyceniany jest na 1,17. Dla głównej pary walutowej kluczowe informacje w najbliższych dniach to wybór nowego przewodniczącego Fed oraz plany ECB związane z programem QE. Europejski bank może jednak starać się łagodzić komunikat o redukcji, by nie doprowadzić do gwałtownego wzrostu euro.

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

EUR/PLN

Piątkowa decyzja agencji S&P nie wywarła silnego wpływu na notowania złotego. EUR/PLN utrzymuje pozycje z zeszłego tygodnia. Dla polskiej waluty ważne mogą okazać się jednak czwartkowe informacje napływające z ECB.

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

USD/PLN

Kurs dolara oscyluje wokół wartości 3,60 PLN. Dziś na horyzoncie nie ma danych mogących spowodować większą zmienność w tej parze. Rynek skupiony będzie na sygnałach dotyczących szefa Fed oraz reformy podatkowej.

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN

Podobnie prezentuje się para frank-złoty. Skromny kalendarz krajowych danych sprawi, że złoty podążać będzie śladem nastrojów na szerokim rynku.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN

Funt odbił się od minimów z piątków, jednak brytyjska waluta pozostaje osłabiona.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Peter Praet) – Strefa Euro
12:00 Wskaźnik zamówień wg CBI – Wielka Brytania
14:00 Podaż pieniądza M3 (r/r) – Polska
19:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Danièle Nouy) – Stefa Euro


cele informacyjne komentarz walutowy

23.10.2017 11:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000