KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ubezpieczenie, podróż, wakajce, urlop, jak wybrać ubezpieczenie, Ekantor.pl

Ubezpieczenie na wakacje – jak wybrać najlepszą ofertę?

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia turystycznego z prostej przyczyny - nie chce im się żmudnie porównywać ofert, wypełniać formularzy i czytać drobnych druczków regulaminu. Warto jednak poświęcić na to odrobinę Read more
przepisy, prawo, konstytucja biznesu, ustawa, Ekantor.pl

Konstytucja biznesu – co oznacza dla początkujących przedsiębiorców?

30 kwietnia weszła w życie tzw. konstytucja biznesu - flagowy projekt Ministerstwa Rozwoju przygotowany pod okiem Mateusza Morawieckiego. Nowe przepisy wprowadzają wiele istotnych zmian dla przedsiębiorców. Również dla tych, którzy Read more

Podsumowanie tygodnia 11-15.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Miniony tydzień okazał się relatywnie dobry dla złotówki. Nieco gorzej natomiast miała się amerykańska waluta, której osłabienie związane było z gorszymi od oczekiwanych odczytach danych makroekonomicznych. Notowania franka szwajcarskiego ze złotówką należały do bardzo zmiennych. Temat Grecji podczas handlu na rynku walutowym zszedł na drugi plan.

 

 

Złotówka dobrze kończy tydzień w parze z USD

Koniec tygodnia okazał się dobry dla naszej waluty w zestawieniu z dolarem. Spore wahania towarzyszyły parze USD/PLN podczas dzisiejszej sesji. Dość niejednoznaczne dane z amerykańskiej gospodarki pozwoliły PLN osiągnąć poziom 3,55. Z jednej strony liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych była mała co wskazywało na dobrą kondycję rynku pracy, z drugiej strony dane o cenach producentów zaniepokoiły spadkiem o 0,4%. Taka rozbieżność wpłynęła niekorzystnie na dolara. Utrzymanie w przyszłym tygodniu powyższej wartości jest bardzo możliwe dzięki pomyślnemu wzrostowi PKB dla Polski, który w kwietniu wyniósł 3,5%. To czy zostanie ponownie przełamany opór 3,60 zależy od odczytu dzisiejszych popołudniowych danych makro dla USA.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Co zrobić z tym frankiem?

6 groszy różnicy. Tak wahał się kurs pary CHF/PLN w minionym tygodniu. Frank najdroższy był we wtorek po 3,94 zł., natomiast najtańszy dziś w godzinach porannych. Wczorajszy spadek zapoczątkował korektę w dół, dzięki czemu mamy wartość 3,86. Jak widzimy notowania pary CHF/PLN były bardzo zmienne, wahania towarzyszyły jej podczas każdej sesji. Opór został przełamany dzięki dobrej kondycji naszej waluty, którą wspierały pomyślne odczyty danych makro.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

Przepychanki EUR i PLN

Notowania pary EUR/PLN pokazały, że złotówka starała się cały tydzień pociągnąć kurs w dół. W piątek w końcu się to udało. Został osiągnięty poziom 4,04, dzięki wsparciu otrzymanym ze strony dobrych odczytów makroekonomicznych. Wartość ta może się utrzymać w poniedziałek dzięki sprzyjającym danym PKB, który wzrósł o 3,5%. Zepchnięty na dalszy plan temat Greckich problemów finansowych również okazał się pomocny w aprecjacji złotego.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar najsłabszy od lutego

Para EUR/USD tydzień rozpoczęła stabilnie na poziomie 1,11, dopiero od wtorku rozpoczęła się wspinaczka w górę aż do wartości 1,14. Gorsze wartości makroekonomiczne od oczekiwanych przez rynek przyczyniły się do osłabienia dolara względem euro. Inwestorzy wyczekują popołudniowych informacji z USA na temat stanu tamtejszej gospodarki. Do ważniejszych z nich należą: Indeks Emire State publikowany przez Bank Rezerw Federalnych, który obrazuje koniunkturę gospodarczą w stanie New York oraz raport dotyczący produkcji przemysłowej. Jeśli okażą się dobre, staną się czynnikiem zachęcającym dolara do wzrostu.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.05.2015 15:24
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000