KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more
Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Kredyty w obcej walucie wciąż są bardzo popularne, choć prawdziwy boom na tego rodzaju kredyty przypadł na lata 2005-2007, kiedy Polacy chętnie zaciągali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Jego kurs Read more

Podsumowanie tygodnia 14-18.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Najważniejszy tydzień na rynku walutowym w tym roku dobiega końca. Na dwóch parach ze złotym wyraźnie nakreśliły się trendy spadkowe. USD/PLN i EUR/USD zostały zdominowane przez dolara.

W górę czy w dół?

Decyzja Fedu oznacza przede wszystkim jedno, że kondycja gospodarki Stanów Zjednoczonych jest zadowalająca. Gdyby nie optymistyczne dane makroekonomiczne, Janet Yellen i jej towarzyszy nie zdecydowaliby się na podwyżkę stóp procentowych. O ile sam fakt zmian w polityce monetarnej USA był już w cenie dolara, o tyle zaskoczeniem okazała się projekcja dalszych podwyżek. Umocnienie dolara z poziomu 1,10 do 1,08, które obserwowaliśmy było prawdopodobnie spowodowane informacją o przewidywanych czterech, a nie dwóch podwyżkach stóp procentowych. Wahania na EUR/USD mogą wskazywać na to, że rynek nie do końca jeszcze wie jak odczytać to ważne wydarzenie i w którym kierunku notowania głównej pary walutowej powinny podążać. Podczas dzisiejszej sesji euro wyniosło 1,08 USD.

EUR/USD

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Tydzień osłabienia euro

Decyzja amerykańskiego banku centralnego wydawało się, że nie będzie miała już siły umacniającej dolara po tym, jak na początku grudnia EBC obniżyło stopę depozytową o 10 pb. Euro osłabiło się również wobec złotego. Wyraźnie widać to na wykresie przedstawiającym cały miniony tydzień. Opublikowane w ostatnich dniach dane makroekonomiczne teoretycznie powinny wesprzeć wspólną walutę. Widoczne było większe zainteresowanie inwestorów historycznym wydarzeniem z USA niż wskaźnikami ekonomicznymi. Podczas wczorajszej i dzisiejszej sesji obserwowaliśmy spowolnienie w notowaniach – zapewne ma to związek ze zbliżającymi się świętami. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,27 PLN.

EUR/PLN

wymiana walut w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty na koniec tygodnia traci

Notowania pary USD/PLN z korzyścią dla złotego trwały do środowego wieczoru. Właśnie wtedy trend spadkowy został zaburzony. Decyzja Fedu o podwyżce stóp procentowych spowodowała umocnienie dolara, który nowe maximum tygodnia ustalił wczoraj dochodząc do 3,9770. Po dzisiejszej sesji widać, że rynek walutowy jeszcze nie do końca podjął decyzję, w którym kierunku chce iść. W najbliższym czasie możliwe, że jeszcze przed świętami dowiemy się, jakie plany ma dolar. W przyszłym tygodniu poznamy jeszcze kilka istotnych danych, które mogą zmienić obraz na wykresie notowań tej pary. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,94 PLN.

USD/PLN

średnia wartość dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Spowolnienie na parze CHF/PLN

Najcięższy dla „frankowiczów” był poniedziałek. W tym dniu kurs franka podskoczył do wartości 4,05. Mimo że było to tylko lokalne i chwilowe umocnienie wywołało lekką panikę. Ukojenie nerwów nastąpiło we wtorek, gdy z poziomu 4,01 został zanotowany spadek do 3,97 otwierając drogę do dalszego umocnienia złotego. Podczas czwartkowej sesji frank zszedł do 3,9647 i niestety odbił się od tego poziomu do wartości 3,99. Dziś wysoki poziom CHF było utrzymany przez pierwszą cześć sesji, załamanie nastąpiło w godzinach popołudniowych, gdy para CHF/PLN powróciła w rejon 3,96. Przełamanie tego oporu mogłoby oznaczać rzeczywiste wyznaczenie trendu spadkowego. Na to jednak będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,96 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

18.12.2015 15:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000