KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie Read more
Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more

Podsumowanie tygodnia 18-22.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Przedostatni tydzień maja nie przyniósł rozwiązania problemów Grecji. Podwyżka stóp procentowych w USA przesunęła się na wrzesień. Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują II tury wyborów prezydenckich w Polsce. Najbardziej podczas ostatnich sesji umocnił się dolar, równie dobrze uplasował się frank, z czego wielu naszych rodaków nie jest zadowolonych. Złotówka kończy tydzień osłabiona mimo początkowo pomyślnych danych makro, górę wzięły gorsze od oczekiwań wartości z końca tygodnia.

 

 

Dolar hamuje na koniec tygodnia

Notowania pary EUR/USD podczas poniedziałkowej i wtorkowej sesji mocno spadały. Od środy obserwowaliśmy stabilizację tego kursu. W tym tygodniu dolar umocnił się. Z poziomu 1,14 zszedł nawet momentami do 1,10. Piątkowe notowanie ostatecznie skorygowało jego wartość do 1,11 euro. Kluczowe znaczenie w ostatnich dniach dla tej pary walutowej na pewno miały doniesienia z Europy południowej. Również duży wpływ na przebieg sesji miały odczyty wartości ekonomicznych, których w tym tygodniu nie brakowało ani dla strefy euro ani dla USA.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro po 4,09

Ostatnie kilka dni handlu na rynku walutowym charakteryzowało się dużą nerwowością dla pary EUR/PLN. Sporą presję wywierały na złotówkę oczekiwania na II turę wyborów prezydenckich. Wiele czynników zewnętrznych również osłabiało naszą walutę. Euro tydzień rozpoczęło od wartości 4,03 a kończy na poziomie 4,10 PLN.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar słabnie na koniec tygodnia

Koniec tygodnia przyniósł wyhamowanie aprecjacji dolara na parze ze złotówką. Z poniedziałkowego poziomu 3,52 amerykańska waluta wspięła się do wartości 3,68. Piątkowe notowania utrzymają się prawdopodobnie bez większych zmian do wtorku, ponieważ poniedziałek jest dniem wolnym od pracy dla Amerykanów. Dziś za dolara średnio trzeba było zapłacić nieco mniej niż wczoraj 3,66 PLN.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

CHF ponownie w okolicach 3,94

Miniony tydzień charakteryzował się dużą zmiennością na parze CHF/PLN. Frank szwajcarski przez prawie pięć dni wspinał się do poziomu 3,94. Osłabienie złotówki względem CHF następowało powoli. Środa okazała się kluczowa, ponieważ nastąpiło przebicie oporu 3,90. Notowania tego parytetu przysparzają Polakom najwięcej emocji. Wielu kredytobiorców bardzo nerwowo obserwuje ten kurs, ponieważ w ostatnich miesiącach nie widać na nim ani stabilizacji ani tym bardziej spadku wykresu. Dzisiejsze notowania pary CHF/PLN wydaje się że ustabilizowały się i przesunęły w dół. Na koniec tygodnia rynek finansowy wycenił franka średnio na 3,92 PLN.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.05.2015 15:54
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000