KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

last_minute_ekantor.pl

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?

Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów Read more
Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more

Podsumowanie tygodnia 22-26.06.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy tydzień na rynku walutowym kończy się bez oczekiwanego rozwiązania. Wg zapewnień kanclerz Niemiec Angeli Merkel podczas jutrzejszego spotkania jest duże prawdopodobieństwo zawarcia porozumienia, ponieważ w końcu jest widoczna ogromna determinacja Grecji, która miejmy nadzieję zostanie doceniona w postaci podpisania umowy na wypłatę kolejnej transzy pomocy finansowej.

Rynek walutowy po wielu miesiącach spekulacji czeka już tylko na oficjalne informacje, wskazujące Ateńczykom drogę albo w jednym, albo w drugim kierunku.

 

Stabilne 1,12 euro

Tydzień pełen emocji odbiega końca. Główna para walutowa po wtorkowym spadku przez pozostałe sesje utrzymywała się na wartości 1,12. Dzisiejsze notowania pary EUR/USD również przebiegały na tym poziomie. Rynek wydaje się, że czeka już tylko na ostateczne informacje w sprawie problemów finansowych Grecji. Ostatnie doniesienia z południa Europy były tak różne od tych z Brukseli, że ciężko było wybrać, które z nich są najbardziej rzetelne. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 euro.

 

EUR/USD

kurs dolara, kurs euro, dolar, euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Optymizm Angeli Merkel już nie wystarcza

Notowania pary EUR/PLN w minionym tygodniu miały niestabilny przebieg. Najwyższą wartość euro osiągnęło w poniedziałek 4,1744 a najniższą we wtorek 4,1504. Mimo optymistycznych odczytów makro największy wpływ na wspólną walutę miał pozostający bez rozwiązania temat negocjacji ateńskiego rządu z wierzycielami. Zapewnienia Angeli Merkel o dużym prawdopodobieństwie zawarcia porozumienia w sobotę nie są już wystarczające dla inwestorów. Wszyscy czekają na oficjalny komunikat o bankructwie lub wypłacie kolejnej transy pomocy finansowej dla Grecji. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,16 PLN.

 

EUR/PLN

notowania euro, kurs euro, kurs dnia

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Przewaga dolara utrzymana

Ciekawie również wyglądał tydzień na parze USD/PLN. Podczas wtorkowej sesji dolar podrożał o około 6 groszy i utrzymał tę przewagę nad polską walutą do dziś. Złotówka nie miała szans na wybicie się przede wszystkim dlatego, że w kalendarium wydarzeń makroekonomicznych nie było zaplanowanych żadnych ważniejszych publikacji. Była zdominowana przez czynniki napływające z szerokiego rynku. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,72 PLN.

 

USD/PLN

kurs dolara, dolar, złotówka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Kurs CHF/PLN zdominowany przez greckie problemy

Kurs franka szwajcarskiego nie rozpieszczał podczas ostatnich sesji „frankowiczów”. W minionym tygodniu mieliśmy 5 groszową różnice w notowaniach. W poniedziałek została osiągnięta najwyższa wartość lekko ponad 4,00 natomiast najniższy poziom 3,95 para CHF/PLN osiągnęła wczoraj. Sporych wahań należy spodziewać się również w przyszłym tygodniu zwłaszcza, jeśli do ostatniej chwili zostanie odwleczona decyzja w sprawie przekazania kolejnej transzy pomocy finansowej Grecji. Przypomnijmy, że termin upływa 30 czerwca, a w zeszłym tygodniu Komisja Europejska zapowiedziała, że nie ma już możliwości wydłużenia czasu negocjacji. Szwajcarska waluta podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym osiągnęła wartość 3,99 PLN.

 

CHF/PLN

frank, kurs franka, dzisiejszy kurs franka,

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

26.06.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000