KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie Read more
Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more

Podsumowanie tygodnia 22-26.06.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy tydzień na rynku walutowym kończy się bez oczekiwanego rozwiązania. Wg zapewnień kanclerz Niemiec Angeli Merkel podczas jutrzejszego spotkania jest duże prawdopodobieństwo zawarcia porozumienia, ponieważ w końcu jest widoczna ogromna determinacja Grecji, która miejmy nadzieję zostanie doceniona w postaci podpisania umowy na wypłatę kolejnej transzy pomocy finansowej.

Rynek walutowy po wielu miesiącach spekulacji czeka już tylko na oficjalne informacje, wskazujące Ateńczykom drogę albo w jednym, albo w drugim kierunku.

 

Stabilne 1,12 euro

Tydzień pełen emocji odbiega końca. Główna para walutowa po wtorkowym spadku przez pozostałe sesje utrzymywała się na wartości 1,12. Dzisiejsze notowania pary EUR/USD również przebiegały na tym poziomie. Rynek wydaje się, że czeka już tylko na ostateczne informacje w sprawie problemów finansowych Grecji. Ostatnie doniesienia z południa Europy były tak różne od tych z Brukseli, że ciężko było wybrać, które z nich są najbardziej rzetelne. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 euro.

 

EUR/USD

kurs dolara, kurs euro, dolar, euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Optymizm Angeli Merkel już nie wystarcza

Notowania pary EUR/PLN w minionym tygodniu miały niestabilny przebieg. Najwyższą wartość euro osiągnęło w poniedziałek 4,1744 a najniższą we wtorek 4,1504. Mimo optymistycznych odczytów makro największy wpływ na wspólną walutę miał pozostający bez rozwiązania temat negocjacji ateńskiego rządu z wierzycielami. Zapewnienia Angeli Merkel o dużym prawdopodobieństwie zawarcia porozumienia w sobotę nie są już wystarczające dla inwestorów. Wszyscy czekają na oficjalny komunikat o bankructwie lub wypłacie kolejnej transy pomocy finansowej dla Grecji. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,16 PLN.

 

EUR/PLN

notowania euro, kurs euro, kurs dnia

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Przewaga dolara utrzymana

Ciekawie również wyglądał tydzień na parze USD/PLN. Podczas wtorkowej sesji dolar podrożał o około 6 groszy i utrzymał tę przewagę nad polską walutą do dziś. Złotówka nie miała szans na wybicie się przede wszystkim dlatego, że w kalendarium wydarzeń makroekonomicznych nie było zaplanowanych żadnych ważniejszych publikacji. Była zdominowana przez czynniki napływające z szerokiego rynku. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,72 PLN.

 

USD/PLN

kurs dolara, dolar, złotówka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Kurs CHF/PLN zdominowany przez greckie problemy

Kurs franka szwajcarskiego nie rozpieszczał podczas ostatnich sesji „frankowiczów”. W minionym tygodniu mieliśmy 5 groszową różnice w notowaniach. W poniedziałek została osiągnięta najwyższa wartość lekko ponad 4,00 natomiast najniższy poziom 3,95 para CHF/PLN osiągnęła wczoraj. Sporych wahań należy spodziewać się również w przyszłym tygodniu zwłaszcza, jeśli do ostatniej chwili zostanie odwleczona decyzja w sprawie przekazania kolejnej transzy pomocy finansowej Grecji. Przypomnijmy, że termin upływa 30 czerwca, a w zeszłym tygodniu Komisja Europejska zapowiedziała, że nie ma już możliwości wydłużenia czasu negocjacji. Szwajcarska waluta podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym osiągnęła wartość 3,99 PLN.

 

CHF/PLN

frank, kurs franka, dzisiejszy kurs franka,

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

26.06.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!