KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie na święta

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków

Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie Read more

komentarz walutowy, Mateusz Koszela, wymiana walut, wymiana walut online, kurs walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Mateusza Koszeli

O rynku walutowym rozmawiać można nie tylko w trudnym do zrozumienia języku finansów. Dlatego tworząc codzienne komentarze walutowe staramy się, by ich treść nie przypominała nieczytelnej mapy, a dawała jasne Read more

Podsumowanie tygodnia 3-7.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Na ten dzień najbardziej czekali inwestorzy zainteresowani dolarem. Po sporych wahaniach na rynku walutowym koniec tygodnia przyniósł stabilizację na parze EUR/USD oraz EUR/PLN. Po południowe dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy, wobec której spore nadzieje ma wielu graczy, mogą jeszcze wszystko zmienić.

 

EUR/USD przed najważniejsza publikacją w tym tygodniu stabilnie

 
Notowania głównej pary walutowej były determinowane przede wszystkim czynnikami makroekonomicznymi. Do najważniejszych z nich, które przyczyniły się zarówno do wzrostu, jak i spadku dolara były: indeks PMI dla usług i przemysłu, raport ADP, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Najważniejszy raport dla amerykańskiej waluty, na który wszyscy czekali cały tydzień zostanie opublikowany dziś po południu. Sprawozdanie z sytuacji na rynku pracy jest przede wszystkim istotne dla Fedu, który w dużej mierze uzależnia od wartości w nim zawartych termin podwyżki stóp procentowych. Para EUR/USD w ujęciu tygodniowym nie wypracowała żadnego trendu. Dopiero w ujęciu kilkumiesięcznym widzimy zarys spadku na rzecz dolara. Podczas dzisiejszej sesji za dolara trzeba było średnio zapłacić 1,09 EUR.

 

EUR/USD
dolar, euro, kurs dolara, kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Siła przewagi euro wobec złotego zmniejszyła się

Sytuacja złotego na parze z euro niestety nie wyglądała za dobrze w minionym tygodniu. Zdecydowana przewaga euro była podyktowana dobrymi danymi makro. Wspinaczka EUR rozpoczęła się od wartości 4,13. W czwartek została przebita linia oporu, którą wyznaczał poziom 4,19. Dziś obserwowaliśmy korektę w dół do 4,17. Z racji tego, że wydarzenia z amerykańskiego rynku mają duży wpływ na złotówkę, może jeszcze dziś w godzinach po południowych nastąpić powrót w okolice 4,19 a nawet 4,20 przy skrajnie dobrych wartościach z rynku pracy w USA. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,17 PLN.

 

EUR/PLN
kurs euro, waluta, notowania walut

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Dolar pogromcą złotego

Duże zainteresowanie inwestorów dolarem to jedna z przyczyn jego aprecjacji. USD wzbił się na parze ze złotówką do wartości 3,85, która ostatni raz na rynku walutowym została osiągnięta w kwietniu. Ten zdobyty w środę poziom teoretycznie otworzył USD drogę do kolejnego szczytu. Podczas dzisiejszej sesji widać było, że para USD/PLN wyhamowało przed popołudniowym odczytem danych dotyczących sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Jeśli liczba miejsc pracy zwiększy się i będzie powyżej 223tys. możemy liczyć na kontynuację wzrostu dolara wobec PLN. Na tę chwilę średnia wartość USD wyniosła 3,82 PLN.

 

USD/PLN

dolar, złotówka, notowania dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Kiepskie relacje między frankiem a złotówką

Złotówka kończy tydzień na lekkim plusie na parze z frankiem szwajcarskim. Na wykresie notowań tej pary widzimy dużą zmienność. Wynikała ona głównie z napływu czynników z szerokiego rynku, ale w dużej mierze mocniejsze ruchy były spowodowane wartościami makro podanymi w ostatnich dniach dla Szwajcarii, które były zdecydowanie niekorzystne. Deflacja w tym państwie pogłębiła się a rozwój sektora przemysłowego wyhamował. Wyraźna reakcja na te wartości została odnotowana dopiero dziś w związku, z czym ze środowego szczytu 3,93 jesteśmy na poziomie 3,88. Średnia wartość franka podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,89 PLN.

 

CHF/PLN

frank szwajcarski, dzisiejszy kurs franka

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

07.08.2015 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000