KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more

Kryptowaluty nie dla Polaka

Polska robi się krajem coraz mniej gościnnym dla kryptowalut. Premier straszy regulacjami, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NBP wskazują na same ciemne strony inwestowania w wirtualną walutę. W tym czasie na Read more

Podsumowanie tygodnia 31.08-4.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Każdy dzień w minionym tygodniu przynosił spore zmiany w kursach walut. Największą zmienność była widoczna na parze EUR/PLN. Sporą zwyżkę dało się zaobserwować na parze USD/PLN. Przewagi niestety nie utrzymała złotówka wobec franka szwajcarskiego.

 

Dolar w sidłach wskaźników ekonomicznych

 
Para EUR/USD przysporzyła nam w minionym tygodniu wielu emocji. Duża ilość publikacji makroekonomicznych przyczyniła się do sporych wahań na tym parytecie. Spore zamieszanie wprowadziły na rynek finansowy odczyty PMI dla Chin, które okazały się niższe od poprzednich. Sytuacja chińskiej gospodarki stoi pod dużym znakiem zapytania, przez co inwestorzy podczas ostatnich sesji byli bardzo nerwowi. Środowy raport ADP z USA również wywołał fale spekulacji. Niższy wynik od prognozowanego dał cień wątpliwości, co do piątkowej publikacji wartości dotyczących sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zależy od nich to, czy Fed dokona zmiany wysokości stóp procentowych już w tym miesiącu, czy też nie. We czwartek ku zaskoczeniu wszystkich dolar umocnił się wobec euro spadając z poziomu 1,12 do 1,10. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,11 EUR.

EUR/USD

kurs EUR/USD, notowanie dolara, notowanie euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eurusd,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Euro utrzymało się powyżej 4,20 PLN

 
Fatalne dane dotyczące zamówień w przemyśle nie osłabiły tak bardzo kursu pary EUR/PLN jak można było się tego spodziewać. Po wczorajszym spadku do wartości 4,19 nie ma już śladu. Wspólna waluta najdroższa była w środę, koszt jednego euro wyniósł około 4,25 PLN. Prawdopodobnie EUR kończy tydzień na podobnym poziomie jak go zaczął. Bardziej wyraźnych zmian możemy się spodziewać jedynie w sytuacji, gdy dane z amerykańskiego rynku pracy okażą się zgodne lub wyższe od prognozowanych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,22 PLN.

EUR/PLN

notowania euro, kurs euro, kurs EUR/PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Stabilnie na parze USD/PLN do czasu…

Kurs pary USD/PLN utrzymywał się przez większość tygodnia w miarę stabilnie. Do czwartkowego popołudnia, kiedy nastąpiła zwyżka do wartości 3,7900. Inwestorzy zareagowali w ten sposób prawdopodobnie na opublikowane w tym czasie dane dotyczące ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz raport dotyczący handlu zagranicznego. Rezerwy Federalne w ostatnim czasie są pod dużą presją. Oczekiwania rynku są bardzo różne a dane niejednoznaczne. Wszystko w dużej mierze zależy od sytuacji na rynku pracy. Od tego przede wszystkim Fed uzależnia termin podwyżki stóp procentowych w USA. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,79 PLN.

USD/PLN

notowania pary USD/PLN, kurs dolara, kurs złotówki

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

Złotówka nie utrzymała przewagi nad frankiem szwajcarskim

Tydzień na parze CHF/PLN można powiedzieć, że był wyrównany dla obu walut. Pierwsze dwa dni mimo licznych wahań należały do franka szwajcarskiego. Najdroższy był on w środę osiągając wartość blisko 3,92. Podczas wczorajszej sesji umocniła się złotówka, dzięki spadkowi spowodowanemu doniesieniom z amerykańskiej gospodarki. Kurs zszedł w okolice 3,86. W ostatnim dniu wykreowała się tendencja zwyżkowa dzięki zgodnym z prognozą danym dotyczącym inflacji CPI w Szwajcarii.  Dziś podczas trzeciego dnia posiedzenia Senatu odbędzie się głosowanie w sprawie ustawy dotyczącej przewalutowania kredytów zaciągniętych w obcej walucie. Prawdopodobnie zostaną wniesione poprawki do wersji przegłosowanej przez Sejm. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,89 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego, notowania pary CHF/PLN,

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

04.09.2015 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000