KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 1-5.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Pierwszy tydzień lutego był bardzo trudny dla dolara, który osłabił się zarówno wobec euro, jak i złotego. Nasza waluta natomiast miała wyraźny problem, aby kontynuować umocnienie wobec EUR i CHF, które zostało zapoczątkowane na koniec stycznia.

Dane z rynku pracy

Miniony tydzień zdecydowanie należał do euro, które codziennie zwiększało swoją przewagę do dolara. Z poniedziałkowego poziomu 1,08 nastąpił wzrost do 1,12. Dopiero dziś po publikacji bardzo mieszanych danych z amerykańskiego rynku pracy nastąpiło nieznaczne umocnienie USD. Z raportu wynika, że przyrost nowych pracowników był niższy od oczekiwań, ale za to stopa bezrobocia spadła, a płaca godzinowa wzrosła – a tego rynek się nie spodziewał. Po serii gorszych publikacji makro dolar w końcu otrzymał impuls do umocnienia. Średni kurs EUR w piątek wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Wyhamowanie tendencji spadkowej

Notowania pary EUR/PLN podczas ostatnich pięciu dni charakteryzowały się silnymi wahaniami. Euro najtańsze było we wtorek – jego średni kurs wyniósł 4,37 natomiast najdroższe było w środę i podskoczyło do poziomu 4,42. Największy wpływ na wycenę euro do złotego miały publikacje danych makro oraz wystąpienia publiczne ważnych osobistości, m.in. Mario Draghiego prezesa EBC. Złoty wyraźnie wyhamował i nie umocnił się wobec euro tak znacząco, jak to miało miejsce w ostatnim tygodniu stycznia. Dziś średni kurs EUR wyniósł 4,40 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln-kurs-euro-do-zlotowki,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty umocnił się wobec dolara o 16 groszy

Złoty najwięcej w pierwszym tygodni lutego zyskał wobec amerykańskiej waluty. Kurs USD z poziomu 4,08 spadł do wartości 3,92. Miało to związek ze słabymi danymi makro oraz spadkami na rynku ropy naftowej. Dolar po tygodniowym osłabieniu wobec PLN dopiero dziś zanotował niewielki wzrost. Średni kurs USD wyniósł 3,95 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski podobnie jak euro stawiał silny opór naszej walucie. Czynniki ogólnoświatowe miały podczas ostatnich sesji bardzo duży wpływ na notowania CHF/PLN. Najtańszy frank był w czwartek, gdy dotarł do wartości 3,93. Złoty najsłabszy wobec CHF był natomiast w poniedziałek tuż po otwarciu sesji w tym czasie znajdował się w okolicy 3,98. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,96 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

05.02.2016 15:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000