KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

spod ze spadochronem, ekstremalnie, sport

Ekstremalny sposób na nudę

Jeżeli znudziło ci się zbieranie znaczków i żadne zwycięstwo w szachach nie przynosi już satysfakcji - może czas spróbować czegoś ostrzejszego? Sporty ekstremalne to świetna okazja do oderwania się od Read more
Ekantor.pl WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zielona Góra 2018

SIEMA! Ekantor.pl zagra razem z WOŚP! [Wyjątkowa licytacja]

Już 14 stycznia rusza 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest pozyskanie wsparcia dla oddziałów neonatologicznych, co pozwoli wyrównać szanse w leczeniu noworodków. Ekantor.pl podpisuje się pod tym Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 15-19.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Miniony tydzień przyniósł korektę kursu polskiej waluty. Złoty dodatkowo został osłabiony niepokojącymi danymi o aktywności ekonomicznej w Polsce. Ostatnie dni nie były również dobre dla dolara, który musiał się zmierzyć z nastrojami panującymi po publikacji minutek FOMC.

 

Niezdecydowanie Fed szkodzi dolarowi

Wydarzeniem, którym żył rynek w trzecim tygodniu sierpnia była publikacja protokołu z posiedzenia FOMC. Inwestorzy oczekiwali zapowiedzi zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed. Minutki nie dały jednak odpowiedzi na to, kiedy można spodziewać się podwyżek stóp procentowych. Z kolei, w związku z prowadzoną już łagodną polityką pieniężną, wpływ europejskiego banku centralnego na kurs euro jest dość ograniczony. Tor w tej parze mogą w najbliższym czasie wyznaczać informacje płynące z USA. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,13 PLN.
EUR/USD

EUR, USD, kurs euro, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

Zmiana w parze EUR/PLN

Złotówka przez pewien czas korzystała z pozytywnego wydźwięku związanego z nową propozycją ustawy frankowej, jednak echo projektu nie zdołało utrzymać wypracowanej wcześniej pozycji względem euro. Mimo, że brak jednoznacznej odpowiedzi ze strony Rezerwy Federalnej wsparł notowania kursów walut wschodzących, to ciosem dla polskiej waluty okazały się krajowe dane. Znaczne poniżej oczekiwań wyniki sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w Polsce pozwoliły na aprecjację euro, którego średnia wartość wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność nastrojów

Wahania, które można było zaobserwować od wtorku w parze z dolarem wywołane były zmiennością opinii płynących zza oceanu. W połowie tygodnia oczekiwania odnośnie podwyżki wydawały się uzasadnione, co skutkowało wzrostem notowań amerykańskiej waluty, ale minutki FOMC skutecznie wyhamowały nastroje rynkowe, a to osłabiło dolara. Jego spadek został zamortyzowany negatywnymi odczytami dotyczącymi aktywności ekonomicznej w Polsce. Na koniec tygodnia średnia wartość dolara wyniosła więc 3,79 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złotówka

Źródło: bankier.pl

Sukcesywny wzrost franka

Jeszcze na początku tygodnia kurs franka szwajcarskiego oscylował w granicach 3,91, jednak wygasający optymizm, po prezentacji nowego projektu ustawy kredytowej, przyczynił  się do stopniowej wyprzedaży złotego. Dodatkowym czynnikiem działającym na niekorzyść PLN były czwartkowe dane z Polski, po których Jerzy Żyżyński – członek RPP – zaczął rozważać złożenie wniosku o obniżkę stóp procentowych. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Oddech dla funta

Minione dni przyniosły wytchnienie, osłabionej po czerwcowym referendum, brytyjskiej walucie. Opublikowane w tym tygodniu dane odnoszące się do sytuacji gospodarczej Wielkiej Brytanii były lepsze od prognozowanych, jednak nie przynosiły one wiedzy o ewentualnym wpływie decyzji o opuszczeniu struktur UE. Zaskoczeniem były natomiast wyniki sprzedaży detalicznej, które pokazały, że mieszkańcy wysp nie przejęli się ryzykiem płynącym z Brtexitu. Mimo to inwestorzy pozostają ostrożni wobec funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,95 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, złoty, funt

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.08.2016 16:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000