KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 18-22.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy tydzień handlu na rynku walutowym już prawie za nami. Złoty zdążył odrobić już część poniesionych strat. Przewagę wobec euro również odzyskał dolar. 

Wyraźne umocnienie dolara

Układ sił na głównej parze był w minionym tygodniu wyrównany. Dolar stał się bardziej aktywny dopiero po decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który postanowił pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Swój wkład w wytyczenie kierunku notowań miały dane makro, które zarówno po stronie Strefy Euro, jak i Stanów Zjednoczonych wypadły nieco słabiej niż można było się tego spodziewać. Poprawie uległy natomiast notowania ropy naftowej, która – dopiero dziś – powróciła do poziomu 30 dolarów za baryłkę. Średni kurs euro na koniec tygodnia wyniósł 1,08 USD.

EUR/USD

kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Tydzień szczytu

Ten tydzień należał do jednego z ciekawszych na parze EUR/PLN. Pierwsze dwie sesje wskazywały na to, że złoty umocni się wobec wspólnej waluty. Po wtorkowym osiągnięciu poziomu 4,42 euro rozpoczęło wędrówkę w kierunku 4,50. Przebicie tego poziomu w czwartek – m.in. za sprawą spekulacji na rynku związanych z powiedzeniem EBC – w konsekwencji podjętych na nim decyzji wywołało silne wahania. Zaowocowały one dziś silnym spadkiem do poziomu 4,44. W pewnym stopniu swój udział w umocnieniu złotego miały też dane makroekonomiczne, które okazały się zaskakująco dobre. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,45 PLN.

EUR/PLN

kurs euro w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dobry początek, kiepski koniec

Złoty po czarnym piątku rozpoczął notowania na parze z dolarem całkiem nieźle. Do środowego poranka utrzymywał dobrą passę i sukcesywnie się umacniał. We wtorek wieczorem zszedł aż do 4,05. Problemy rozpoczęły się następnego dnia. Nastrój na rynku nie sprzyjał naszej walucie, czego efektem był wzrost na parze USD/PLN najpierw do 4,12. Dolar swój wieloletni szczyt, którym była wartość 4,14 osiągnął w czwartek. Dzisiejsze umocnienie złotego do 4,09 było efektowne, ale niestety krótkotrwałe. Średnia wartość dolara w piątek wyniosła 4,12 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Złoty mocniejszy na koniec tygodnia

Szwajcarska waluta podobnie jak inne na parze ze złotym swoją siłę eksponowała najbardziej w środę i czwartek. W tych dniach nastąpiło umocnienie i przebicie poziomu 4,11. Był to najwyższy poziom od czasu uwolnienia kursu franka w styczniu 2015 roku.  Na szczęście na koniec tygodnia przewagę przejął złoty, który umocnił się do 4,05 PLN. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,06 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

22.01.2016 15:44
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000