KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? Read more

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 23-27.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy tydzień na rynku walutowym upłynął pod znakiem oczekiwania na wystąpienie publiczne prezes Fedu J. Yellen. Dolar pogłębił swoją przewagę nad euro, a nasza waluta ustabilizowała się wobec dolara i franka.

Przewaga dolara

Dolar umocnił się wobec euro. Ten tydzień zdecydowanie należał do niego. Notowania tych walut zależne były w ostatnich dniach od tego jakie dane napłyną z USA oraz o wieczornego wystąpienia publicznego prezes Fed J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Złoty kończy tydzień umocniony

Notowania pary EUR/PLN były w ostatnich dniach bardzo zmienne. Na początku tygodnia nasza waluta pozostała osłabiona i zawędrowała powyżej poziomu 4,41. Piątkowa sesja na szczęście przyniosła umocnienie naszej walucie. Średni kurs EUR wyniósł dziś 3,98 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar blisko 4 złotych

Złoty mimo jednodniowej nieobecności na rynku umocnił się wobec dolara. Inwestorzy po sygnałach świadczących o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych w USA, aktualnie czekają na potwierdzenie tych przypuszczeń w słowach J. Yellen, które usłyszą dziś podczas wieczornego wystąpienia. Średni kurs USD wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania funta

Funt brytyjski znajdował się w bardzo trudnej sytuacji w minionym tygodniu. Z jednej strony napływ dobrych informacji go umacniał wobec złotego, z drugiej doniesienia o ciągle zmieniających się sondażach go osłabiały. Notowania brytyjskiej waluty wahały się w przedziale 5,69-5,82. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs funta wyniósł 5,75 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.05.2016 14:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000