KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 23-27.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Burzliwy tydzień na rynku walutowym upłynął pod znakiem oczekiwania na wystąpienie publiczne prezes Fedu J. Yellen. Dolar pogłębił swoją przewagę nad euro, a nasza waluta ustabilizowała się wobec dolara i franka.

Przewaga dolara

Dolar umocnił się wobec euro. Ten tydzień zdecydowanie należał do niego. Notowania tych walut zależne były w ostatnich dniach od tego jakie dane napłyną z USA oraz o wieczornego wystąpienia publicznego prezes Fed J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Złoty kończy tydzień umocniony

Notowania pary EUR/PLN były w ostatnich dniach bardzo zmienne. Na początku tygodnia nasza waluta pozostała osłabiona i zawędrowała powyżej poziomu 4,41. Piątkowa sesja na szczęście przyniosła umocnienie naszej walucie. Średni kurs EUR wyniósł dziś 3,98 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar blisko 4 złotych

Złoty mimo jednodniowej nieobecności na rynku umocnił się wobec dolara. Inwestorzy po sygnałach świadczących o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych w USA, aktualnie czekają na potwierdzenie tych przypuszczeń w słowach J. Yellen, które usłyszą dziś podczas wieczornego wystąpienia. Średni kurs USD wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania funta

Funt brytyjski znajdował się w bardzo trudnej sytuacji w minionym tygodniu. Z jednej strony napływ dobrych informacji go umacniał wobec złotego, z drugiej doniesienia o ciągle zmieniających się sondażach go osłabiały. Notowania brytyjskiej waluty wahały się w przedziale 5,69-5,82. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs funta wyniósł 5,75 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.05.2016 14:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000