Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 23-27.05.2016

Burzliwy tydzień na rynku walutowym upłynął pod znakiem oczekiwania na wystąpienie publiczne prezes Fedu J. Yellen. Dolar pogłębił swoją przewagę nad euro, a nasza waluta ustabilizowała się wobec dolara i franka.

Przewaga dolara

Dolar umocnił się wobec euro. Ten tydzień zdecydowanie należał do niego. Notowania tych walut zależne były w ostatnich dniach od tego jakie dane napłyną z USA oraz o wieczornego wystąpienia publicznego prezes Fed J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Złoty kończy tydzień umocniony

Notowania pary EUR/PLN były w ostatnich dniach bardzo zmienne. Na początku tygodnia nasza waluta pozostała osłabiona i zawędrowała powyżej poziomu 4,41. Piątkowa sesja na szczęście przyniosła umocnienie naszej walucie. Średni kurs EUR wyniósł dziś 3,98 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar blisko 4 złotych

Złoty mimo jednodniowej nieobecności na rynku umocnił się wobec dolara. Inwestorzy po sygnałach świadczących o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych w USA, aktualnie czekają na potwierdzenie tych przypuszczeń w słowach J. Yellen, które usłyszą dziś podczas wieczornego wystąpienia. Średni kurs USD wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wahania funta

Funt brytyjski znajdował się w bardzo trudnej sytuacji w minionym tygodniu. Z jednej strony napływ dobrych informacji go umacniał wobec złotego, z drugiej doniesienia o ciągle zmieniających się sondażach go osłabiały. Notowania brytyjskiej waluty wahały się w przedziale 5,69-5,82. Podczas dzisiejszej sesji średni kurs funta wyniósł 5,75 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

27.05.2016
Trześniowski