KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more
Adam Glapiński, prezes NBP, RPP, Ekantor.pl

Adam Glapiński – kim jest prezes NBP?

W młodości marzył aby być neurologiem. Bał się jednak krwi, więc został ekonomistą. Podkreśla swoją niezawisłość od polityki a jednocześnie gorąco popiera strategię Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny prezes NBP to Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) – 25-29.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Atmosfera na rynku uległa znacznej poprawie, z czego najbardziej skorzystała nasza waluta. Złoty kończy ten burzliwy miesiąc na rynku finansowym umocnieniem wobec wszystkich walut. 

Słaby koniec tygodnia dla dolara

Notowania głównej pary walutowej w tym tygodniu były pod presją kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich była atmosfera niepewności związana z posiedzeniem Fedu, który – jak się okazało w środę – nie wprowadził żadnej zmiany w wysokości stóp procentowych. Przyczyną zmienności na EUR/USD były również notowania ropy naftowej, której cena dopiero na koniec tego tygodnia zaczęła wyraźniej wzrastać. Także publikacje danych makro potrafiły mocniej wpłynąć na waluty. Euro najmocniejsze było podczas wczorajszej sesji i dotknęło poziomu 1,0960. Najsłabsza wspólna waluta była na początku tygodnia, przy samym otwarciu sesji znajdowała się jeszcze poniżej 1,0790. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.

EUR/USD

średni kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty obrał dobry kierunek

Ten tydzień dla naszej waluty był zdecydowanie lepszy zarówno pod względem notowań na parze z euro, jak i publikacji danych makro. Zaczęliśmy od lepszego wyniku sprzedaży detalicznej oraz od obiecującego szacunku PKB na poziomie 3,6%. Mimo zamieszania związanego z komunikatem agencji Moody’s o zwiększeniu prognozy naszego deficytu budżetowego PLN ma szansę bardzo dobrze zakończyć tydzień. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,42 PLN, wobec wtorkowego szczytu 4,50 to ponad 7 groszowe umocnienie.

EUR/PLN

kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar stawiał opór

Umocnienie złotego wobec dolara było trochę trudniejsze. Amerykańska waluta była bardzo podatna na czynniki ogólnoświatowe, których nie brakowało. We wtorek para USD/PLN osiągnęła szczyt 4,15 którego rynek walutowy nie widział od 2002 roku. Ta wartość nie utrzymała się jednak zbyt długo, m.in. ze względu na decyzję Rezerwy Federalnej o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowy poziomie. Nowe minimum na tej parze zostało osiągnięte po godzinie 12 i wynosiło 4,05. Nasza waluta jest na dobrej drodze, aby powrócić do wartości sprzed 15 stycznia. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 4,05 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Ponad 11 groszy

Najwięcej nasza waluta odrobiła strat na parze z frankiem. Od wtorkowego szczytu 4,08 szwajcarska waluta spadła do poziomu 3,96 – to aż 11 groszowe umocnienie PLN. Trend spadkowy, który wykreował się na CHF/PLN być może utrzyma się do końca dzisiejszej sesji. Jak będą wyglądać notowania tej pary po weekendzie, będzie zależało od wielu czynników, których w przyszłym tygodniu nie brakuje. Najwięcej do powiedzenia w kwestii naszej waluty będzie miała RPP, która już w środę odbędzie swoje pierwsze posiedzenie w lekko odmienionym składzie. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

29.01.2016 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000