KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more
Złoty. NBP

Rada Polityki Pieniężnej – czym jest i jakie ma kompetencje?

Jej działania wywołują emocje wyłącznie u wąskiej grupy zainteresowanych specjalistów chociaż ma wpływ, pośrednio lub wprost, na życie wszystkich Polaków. Czym tak naprawdę jest mityczna Rada Polityki Pieniężnej?   Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 4.08-8.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W tym tygodniu na rynku walutowym panowały dość ponure nastroje, a przestraszeni wizją kryzysu inwestorzy, zaczęli rozglądać się za możliwymi alternatywami. Doprowadziło to do spadku wartości euro. Był to również gorszy okres dla złotówki, którą dodatkowo osłabiły plany Ministerstwa Rozwoju. Opublikowane dziś dane, dotyczące rynku pracy w USA, okazały się dużo lepsze od prognoz, co oznacza że amerykańska gospodarka jest gotowa na podwyżki stóp procentowych, a to może jeszcze bardziej wzmocnić dolara.

 

Dane z rynku pracy USA sprzyjają dolarowi
Wyraźne odbicie na amerykańskim rynku pracy rozbudza oczekiwania wobec podniesienia stóp procentowych. Korzystne dane z USA oznaczają, że jedynym czynnikiem hamującym Fed  jest Brexit. Obawy związane z jego konsekwencjami były dodatkowo podsycane informacjami o zawieszaniu funduszy w Wielkiej Brytanii. Taka koniunktura może okazać się bardzo korzystna dla dolara, który od początku tygodnia wzmacniał swoją pozycję względem euro, a dzisiejsze dane są dodatkowym impulsem, budującym jego pozycję. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

euro, dolar, EUR, USD, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Trudny tydzień dla złotego
W niekomfortowej sytuacji znalazła się również polska waluta. Przedstawiony przez wicepremiera Morawieckiego plan demontażu OFE był kolejnym argumentem, dla unikających w ostatnich dniach ryzyka, inwestorów. Doprowadziło to do wyprzedaży polskiej waluty, której sytuacja zaczęła normować się dopiero w połowie tygodnia. Opublikowane dziś dane o zatrudnieniu w USA, mogą jednak osłabić euro, co mogłoby przyczynić się do zmniejszenia dystansu dzielącego te waluty. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

 

Dolar coraz silniejszy
W poniedziałek rozpoczął się również systematyczny wzrost przewagi dolara w parze USD/PLN. Uznawana za ryzykowną walutę złotówka dodatkowo została osłabiona planami zmian w systemie emerytalnym, a także widmem ewentualnego kryzysu wywołanego przez Brexit. Po publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych, możemy się jednak spodziewać, że to dopiero początek umacniania się dolara, którego wartość osiągnęła dziś poziom 3,99 PLN.
USD/PLN

usd, pln, złoty, dolar, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

 

Pod koniec tygodnia CHF zmniejszył dystans
Poniedziałkowy spadek wartości złotego unormował się dopiero w środę, co było widoczne również w parze z frankiem. Szwajcarska waluta jest niezwykle wrażliwa na wszelkie informacje związane z Brexitem, ponieważ to ona uznawana jest przez inwestorów za bezpieczną przystań. Na zmniejszenie dystansu w parze CHF/PLN mogła mieć wpływ uspokajająca postawa kandydatki na premiera Wielkiej Brytanii – Theresy May, która dała nadzieję na to, że proces wyprowadzania Wielkiej Brytanii z UE będzie odbywał się na drodze negocjacji.  Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 4,06 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, złoty, frank szwajcarski, kurs franka

Źródło: biznes.pl

 

Stabilizacja funta
Początek tygodnia zaczął uświadamiać inwestorom, z jakimi problemami będą musieli się zmierzyć, z powodu podjętej przez Brytyjczyków decyzji. Zawieszenie wypłat w kilku znaczących funduszach przypomniało kryzys z lat 2007-2008. Spadkowa tendencja funta została okiełznana w środę i na chwilę obecną jego sytuację można uznać za unormowaną. Uspokojenie nastrojów w drugiej połowie tygodnia sprawiło, że średnia wartość funta osiągnęła dziś 5,17 PLN.
GBP/PLN

gbp, pln, złoty, funt, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.07.2016 15:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000