KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more
prawo pracy, kodeks pracy, zmiany, Ekantor.pl

Zmiany w Kodeksie Pracy – znamy szczegóły

18 miesięcy trwały prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Teraz propozycja Komisji Kodyfikacyjnej trafiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poprawki w projekcie nanoszone były do ostatniej chwili, czy Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 4-8.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Miniony tydzień na rynku walutowym przyniósł przede wszystkim zmiany w wycenie złotego. Osłabił się on względem większości walut. Główna para EUR/USD po publikacji protokołów banków centralnych oraz wystąpieniach publicznych ich przedstawicieli nieznacznie przesunęła się w dół na koniec tygodnia.

EUR/USD bez zmian

Miniony tydzień na głównej parze walutowej charakteryzował się ruchami w wąskim przedziale wahań od 1,1329 do 1,1449. Mimo kilku ważnych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym tygodniu na rynku walutowym kurs EUR/USD nie obrał konkretnego kierunku notowań. Zarówno protokół z posiedzenia Fedu, jak i EBC nie zrobił zbyt dużego wrażenia na uczestnikach rynku. Podobnie przemówienie J. Yellen, które jak zawsze było bardzo wyważone. Podkreślała ona, że stan gospodarki USA jest zadowalający oraz że pojawiają się oznaki odbijającej inflacji. Średni kurs euro na koniec tygodnia wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dobra passa złotego zakończona

Złoty od początku tygodnia systematycznie osłabił się wobec euro. Poniedziałkowe notowania rozpoczęliśmy od 4,24, a w trakcie czwartkowej sesji nastąpiło solidne umocnienie wspólnej waluty do 4,30. W środę swoje posiedzenie zakończyła RPP, która postanowiła pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Średni kurs euro na zakończenie tygodnia wyniosła 4,28 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

7 groszy umocnienie

Złoty osłabił się również wobec dolara. Poniedziałek wprawdzie wskazywał na to, że amerykańska waluta osłabi się względem naszej, jednak podczas wtorkowego handlu nastąpił silny wzrost, który przekreślił szanse naszej waluty. Liczne przemówienia publiczne przedstawicieli Fedu miały duży wpływ w ostatnich dniach na notowania tej pary walutowej. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,76 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Koniec nadziei na słabego franka

Kurs franka szwajcarskiego w ostatnich dniach zarówno ucieszył, jak i zmartwił osoby, które są zadłużone w tej walucie. W poniedziałek frank był naprawdę tani, ostatni raz po 3,86 był widziany pod koniec zeszłego roku. Niestety ten poziom utrzymał się tylko przez jeden dzień. W czwartek po trzech dniach wspinaczki kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,95. SNB ogłosił, że być może w najbliższym czasie zdecyduje się na kolejną obniżkę stóp procentowych. Średni kurs CHF podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,93 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Silne wahania funta

Notowania pary GBP/PLN charakteryzowały się sporymi wahaniami. Największe wystąpiły podczas czwartkowej sesji. Kurs GBP/PLN z porannego poziomu 5,25 podskoczył do 5,32. Czynnikiem, który nieustannie ciąży brytyjskiej walucie jest ryzyko Brexitu, w którego sprawie decyzję obywatele podejmą w trakcie czerwcowego referendum. Średni kurs funta szterlinga podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,29 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.04.2016 14:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000