KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, promocje bankowe, promocje, bank, Ekantor.pl

Promocje bankowe – czy można na nich zarobić?

Za polecenie konta, skorzystanie z płatności mobilnej lub założenie nowego rachunku można dostać gotówkę, zniżkę a nawet telefon. Promocje stały się dla banków nie tylko sposobem na przyciągnięcie nowego klienta, Read more
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 6-10.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Koniec tygodnia przyniósł na rynek walutowy pogorszenie się nastrojów. Wśród inwestorów panują pesymistyczne nastroje, w związku ze słabymi danymi makro z USA. Notowania głównej pary walutowej poszły mocno w dół. Po kilku dniach solidnego umocnienia traci również nasza waluta.  

Dolar na tarczy

Notowania głównej pary walutowej – mimo dość leniwego tygodnia – przysporzyły inwestorom wielu emocji. Po zeszłotygodniowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy kurs euro gwałtownie umocnił się do poziomu 1,13. W trakcie trwania kolejnych sesji wspólna waluta powoli, systematycznie zwiększała swoją przewagę do dolara. Po przebiciu we czwartek poziomu 1,14, który okazał się na tę chwilę szczytem możliwości EUR nastąpiła solidna korekta. Odwrócenie kierunku notowań było spowodowanie z jednej strony brakiem sił w euro (kalendarium makro było praktycznie puste, więc nie było czynników, które mogłyby wesprzeć tę walutę), a z drugiej przechwyceniem uwagi inwestorów przez Brexit. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Wyrównany tydzień

Miniony tydzień należał do prawie udanych dla złotego. Prawie, ponieważ nasza waluta po trzech dniach solidnego umocnienia wobec euro, od wczoraj zaczęła słabnąć. Kurs EUR w środę zszedł do poziomu 4,31 a dziś podskoczył już do 4,36. Oprócz posiedzenia RPP, które zakończyło się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie miało miejsca żadne wydarzenie, w którym można by doszukiwać się przyczyny takich zmian w kursie EUR/PLN. Umocnienie złotego to przede wszystkim zasługa zeszłotygodniowych wydarzeń w USA. Fatalny raport z rynku pracy miał pozytywny wydźwięk dla walut rynków wschodzących. Średni kurs EUR na zakończenie tygodnia wyniósł 4,35 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Spadek i wzrost

Dolar po trzech dniach silnego osłabienia wobec złotego, w dwa dni odrobił praktycznie wszystkie poniesione straty. Notowania USD/PLN w środę wieczorem dotarły do dwumiesięcznego minimum 3,78. Po osiągnięciu tej wartości nastąpił zwrot akcji. Dolar przejął inicjatywę i zakończy tydzień prawdopodobnie na bardzo zbliżonym poziomie jak go rozpoczął. Średni kurs USD podczas piątkowej sesji wyniósł 3,86 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank wraca do gry

Poziom, jaki osiągną frank na zakończenie tygodnia na pewno nie zadowoli kredytobiorców posiadających zobowiązania w tej walucie. Kurs CHF przez większość czasu poruszał się w wąskim przedziale wahań 3,94-3,96. Silny wzrost jego wartości nastąpił dopiero dziś. Prawdopodobnie było to spowodowane nasileniem się komentarzy w kwestii zbliżającego się referendum w sprawie Brexitu. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,00 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Zmienne notowania funta brytyjskiego

Zbliżające się wielkimi krokami referendum w sprawie opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanie jest aktualnie w centrum zainteresowań inwestorów z całego świata. Wynik głosowania prawdopodobnie nie pozostanie bez echa na rynku finansowym. Z ostatnich sondaży wynika, że minimalną liczbą głosów przeważają ci, którzy są za opuszczeniem szeregów UE. Kurs funta osiągnął w tym tygodniu miesięczne minimum, którym był poziom 5,48, który kolejnego dnia został skorygowany. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,55 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.06.2016 15:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000