KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazdy. Europa, świat, Ekantor.pl

Ekantor.pl kulturalnie – kwiecień 2018

W kwietniu tradycyjnie dominują obchody wiosny, co zazwyczaj wiąże się z szeroko rozumianą degustacją. Można też wybrać się na kawę do Londynu albo skorzystać z ostatniego śniegu w szwajcarskich Alpach. Read more
Zakupy na AliExpress

Zakupy na AliExpress – krok po kroku

Dawniej rzeczy z Chin kojarzyły się z bylejakością i niską ceną. Dziś wciąż kojarzą się z niską ceną, ale również z pomysłowością, a AliExpress z każdym rokiem zdobywa coraz większą Read more

Pojawienie się awersji do ryzyka (komentarz walutowy 04.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsze wydarzenia w Rosji pobudziły awersję do ryzyka, na czym straciła polska waluta. W efekcie złoty osłabił się wobec podstawowych walut. Brak kluczowych danych sprawia, że jego notowania zależne są przede wszystkim od nastrojów globalnych.

 

Rośnie apetyt na dolara

Euro kontynuuje dziś spadek w parze z dolarem, który można zaobserwować od zeszłego tygodnia. Wspólna waluta przestała bowiem czerpać siłę z informacji o możliwej podwyżce stóp w ECB przed wygaśnięciem programu QE. Równocześnie rynek wciąż czeka na sygnały mogące świadczyć o tym, że na kolejny taki krok zdecyduje się Fed. Inwestorzy zwrócą więc uwagę na dane z USA, w szczególności na piątkowy raport z rynku pracy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zmiana sentymentu

Słabszy niż przed weekendem jest złoty, którego notowania od wczoraj są niestabilne. Kalendarz danych makro nie dostarcza polskiej walucie solidnych fundamentów, stąd za jej siłę w ostatnim czasie odpowiadały przede wszystkim nastroje globalne – a te się zmieniają. W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z danymi o sprzedaży detalicznej w Strefie Euro, które przewyższyły prognozy o 0,2% w ujęciu miesięcznym. Dziś średni kurs EUR/PLN osiągnął wartość 4,25.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Wczorajszy zamach w rosyjskim metrze okazał się bodźcem skłaniającym do odwrócenia się od ryzyka. Spowodowało to spadek wartości złotego względem dolara. Dziś po południu ze Stanów Zjednoczonych napłynie kilka interesujących odczytów. Więcej emocji może jednak wzbudzać piątkowy raport o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,99 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak danych z kraju

Ucieczka w kierunku bezpiecznych aktywów uwidoczniła się także w parze złotego ze szwajcarską walutą. Krajowe kalendarium jest dziś puste, jutro natomiast RPP ma podać swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, w dodatku ostatnie dane nie przełożyły się na podsycanie oczekiwań, co do takiego kroku w najbliższym czasie. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na krajowe odczyty

Poniedziałkowe indeksy PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii rozczarowały. Teraz rynek będzie oczekiwał na opublikowanie wskaźnika dla strefy usług. Mimo, to funtowi udało się skorygować spadek, do którego doszło wczoraj po południu i dziś średnia wartość tej waluty osiągnęła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.04.2017 14:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000