KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more
airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more

Polityka pieniężna bez zmian (komentarz walutowy 02.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dolar traci dziś na wartości, mimo solidnych danych makroekonomicznych  z USA i podtrzymania grudniowego stanowiska przez FOMC. Dziś uwaga rynku skoncentrowana była jednak przede wszystkim na Wielkiej Brytanii, gdzie w sprawie polityki pieniężnej obradował BoE.

 

Emocje nie sprzyjają dolarowi

Raport ADP pobudził apetyt inwestorów przed oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, które tradycyjnie opublikowane zostaną w piątek, ale nie zdołał przerwać słabej passy dolara. Nie pomógł również pozytywny wydźwięk komunikatu po posiedzeniu FOMC. Brak informacji na temat ewentualnych podwyżek stóp procentowych oraz wyczekiwania na dalsze decyzje Donalda Trumpa sprawiają, że dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,08.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre dane z Europy

Nieznaczny ruch wykonała wspólna waluta w parze z polskim pieniądzem. Na korzyść euro przemawiają nie tylko niepewności związane z prezydenturą Donalda Trumpa, ale też ostatnie odczyty ze Strefy Euro. Dziś rynek zapoznał się z inflacją PPI, która w ujęciu rok do roku wzrosła z poziomu 0,1% do 1,6%, co było powyżej wcześniejszych prognoz. Dziś średnia wartość  euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Poniżej 4,00 PLN

Dolar spadł poniżej wartości 4,00 PLN. Takiej sytuacji w parze USD/PLN nie było od listopada. Oczekiwania na sygnały z Białego Domu sprawiają, że amerykańska waluta nie jest w stanie długo czerpać korzyści płynących z solidnych danych. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy zapoznali się między innymi z ilością wniosków dla bezrobotnych, która spadła poniżej oczekiwań. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,98 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stabilnie i spokojnie

Słaby pozostaje również frank, chociaż dziś szwajcarskiej walucie udało się dokonać częściowej korekty po wczorajszym spadku notowań. Najbliższe dni będą wyjątkowo ubogie w kwestii publikacji krajowych. Dopiero w przyszłą środę odbędzie się posiedzenie RPP w sprawie polityki monetarnej. Rynek nie spodziewa się jednak zmian w wysokości stóp procentowych. Złoty pozostaje więc pod wpływem czynników globalnych. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła  4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadek funta po posiedzeniu BoE

Interesująco prezentował się dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny Wielkiej Brytanii. BoE nie zmienił dziś wysokości stóp procentowych, a wydźwięk posiedzenia był neutralny. Prezes banku Mark Carney zauważył, że Brexit nie odbędzie się bez konsekwencji. Dziś przedstawiony został również dokument dotyczący postulatów w sprawie opuszczenia UE, który był zgodny z wcześniejszymi założeniami zaprezentowanymi przez Theresę May. W wyniku takiej koniunktury dziś średnia wartość funta wyniosła 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.02.2017 15:37
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000