KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą ... Czytaj całość
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację ... Czytaj całość

Polityka zwiększa ryzyko. Komentarz walutowy 19.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Informacje polityczne przyćmiewają i tak skromny kalendarz danych. Rynek ponownie postanowił skupić się na wydarzeniach w Katalonii. W tle trwa Szczyt UE.

 

Polityka ma znaczenie

W ostatnim czasie rynek walutowy nie ma zbyt wielu informacji, którymi mógłby się karmić. Znikoma ilość publikacji sprawia, że uwaga kierowana jest na wydarzenia polityczne. Inwestorzy śledzą wydarzenia w Katalonii. Padają również kolejne pytania o brexit. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Senna atmosfera

Taka atmosfera może się utrzymać do przyszłego tygodnia. Wtedy zainteresowanie zacznie kierować się w stronę ECB, które już 26 października spotka się w sprawie stóp procentowych. Kluczowe będą jednak informacje dotyczące programu QE. Dziś natomiast rozpoczął się Szczyt UE. Potrwa on do jutra. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar spokojny

Spokojnie prezentuje się dzisiejsza relacja z dolarem. Po południu pojawią się co prawda jeszcze dane z USA, jednak głównie uwaga rynku skierowana będzie na tym, kto zostanie następnym szefem Fed. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,58.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Awersja do ryzyka

Krajowy kalendarz nie przynosi żadnych danych, stąd też relacja w parze CHF/PLN zależna jest od atmosfery na szerokim rynku, a ta może nie sprzyjać walutom uchodzącym za ryzykowne. Jutro natomiast agencja S&P wystawi ocenę ratingu Polski. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,67 PLN .
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż zawiodła

Funt musiał się dziś zmierzyć z wynikami sprzedaży detalicznej, a te okazały się sporym rozczarowaniem. W ujęciu rok do roku sprzedaż urosła zaledwie o 1,2%, przy prognozowanych 2,2%. Funt zareagował na dane spadkiem. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,72.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.10.2017 14:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000