KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more
paliwo, ceny paliw, wzrost cen paliw, litr paliwa, ustawa, rząd, Polska, Ekantor.pl

10 groszy na litrze paliwa i płatne strefy w miastach – ustawa przyjęta przez Sejm

Sejm przegłosował ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która umożliwia wprowadzenie tzw. "opłaty emisyjnej" w wysokości 10 groszy na każdym litrze paliwa. Dodatkowo przewiduje tworzenie w miastach płatnych stref czystego transportu. Pozostaje Read more

Polityka zwiększa ryzyko. Komentarz walutowy 19.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Informacje polityczne przyćmiewają i tak skromny kalendarz danych. Rynek ponownie postanowił skupić się na wydarzeniach w Katalonii. W tle trwa Szczyt UE.

 

Polityka ma znaczenie

W ostatnim czasie rynek walutowy nie ma zbyt wielu informacji, którymi mógłby się karmić. Znikoma ilość publikacji sprawia, że uwaga kierowana jest na wydarzenia polityczne. Inwestorzy śledzą wydarzenia w Katalonii. Padają również kolejne pytania o brexit. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Senna atmosfera

Taka atmosfera może się utrzymać do przyszłego tygodnia. Wtedy zainteresowanie zacznie kierować się w stronę ECB, które już 26 października spotka się w sprawie stóp procentowych. Kluczowe będą jednak informacje dotyczące programu QE. Dziś natomiast rozpoczął się Szczyt UE. Potrwa on do jutra. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar spokojny

Spokojnie prezentuje się dzisiejsza relacja z dolarem. Po południu pojawią się co prawda jeszcze dane z USA, jednak głównie uwaga rynku skierowana będzie na tym, kto zostanie następnym szefem Fed. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,58.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Awersja do ryzyka

Krajowy kalendarz nie przynosi żadnych danych, stąd też relacja w parze CHF/PLN zależna jest od atmosfery na szerokim rynku, a ta może nie sprzyjać walutom uchodzącym za ryzykowne. Jutro natomiast agencja S&P wystawi ocenę ratingu Polski. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,67 PLN .
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż zawiodła

Funt musiał się dziś zmierzyć z wynikami sprzedaży detalicznej, a te okazały się sporym rozczarowaniem. W ujęciu rok do roku sprzedaż urosła zaledwie o 1,2%, przy prognozowanych 2,2%. Funt zareagował na dane spadkiem. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,72.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.10.2017 14:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000