KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more
bitcoin, kryptowaluty, kryptowaluta, gdzie kupić, Ekantor.pl

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?   Rosnąca popularność Read more

Połowa tygodnia pełna emocji. Komentarz walutowy 04.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia inwestorzy musieli się zmierzyć z wieloma informacjami. Uwaga skupiła się przede wszystkim nad przyszłością Fed. Nie zabrakło również danych. Wieczorem natomiast czekają nas wystąpienia prezesów banków centralnych – Mario Draghiego i Janet Yellen.

 

Kto będzie nowym szefem Fed?

Dolar powstrzymał się od dalszych wzrostów. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być emocje związane z wyborem nowego szefa Fed. Biały Dom zamknął już listę kandydatów. Dziś jednak nie zabraknie jeszcze emocji związanych z bankami centralnymi. Wieczorem bowiem odbędą się wystąpienia Mario Draghiego i Janet Yellen. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane ze Strefy Euro

Spokojniej prezentuje się dziś sytuacja na złotym. Podczas środowej sesji nie zabrakło jednak informacji z Europy. Indeks PMI dla sektora usług przewyższył rynkowe prognozy. Rozczarowaniem okazały się natomiast wyniki sprzedaży detalicznej. W ujęciu rok do roku odczyt ten przy oczekiwaniach na poziomie 2,6% wyniósł 1,2%. Średni kurs EUR/PLN osiągnął dziś 4,29.
EUR/PLN

EUR. PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Raport ADP

Dolar słabnie dziś również w parze ze złotym, co może wynikać z emocji związanych z wyborem nowego szefa Rezerwy Federalnej. Środa obfituje również w publikacje makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy już raport ADP, który nie oddalił się znacznie od prognoz (125 tysięcy) i wyniósł 135 tys. Niebawem zaprezentowane zostaną odczyty dotyczące sektora usług. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,65 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja RPP

Dziś RPP podjęła decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Jak się spodziewano – zmiany w tej kwestii nie nastąpiły. O godzinie 16:00 zaprezentowany zostanie komunikat z posiedzenia. Może on rzucić światło na to, jakie nastroje panują w Radzie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt osłabiony Brexitem

Ten tydzień okazuje się być słabszy dla notowań funta. Dzisiejsza publikacja indeksu PMI dla sektora usług okazała się co prawda powyżej oczekiwań, ale na brytyjskiej walucie ciąży brak porozumienia między UE, a Wielką Brytanią, który opóźnia rozpoczęcie kolejnego etapu negocjacji. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,84 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.10.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000