KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more
Lotto

Rekordowa „szóstka” w loterii

W czwartkowym losowaniu Lotto padła rekordowa “szóstka”. Szczęśliwiec, który obstawił zwycięskie liczby wzbogacił się o ponad 36 mln złotych. Jest to najwyższa wygrana w historii tej gry.   Rekordowa pula Read more

Poniedziałek bez ważnych danych (komentarz walutowy 29.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie, a to za sprawą świąt obchodzonych w USA, Wielkiej Brytanii oraz Chinach. Ważniejsze dane zaczną się pojawiać dopiero we wtorek. Dziś natomiast wydarzeniami dnia były wystąpienia szefów banków centralnych.

 

14. czerwca decyzja ws stóp procentowych

Czerwcowa decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych coraz bliżej. Rynek jest jednak przekonany o tym, że w trakcie najbliższego posiedzenia dojdzie do zacieśnienia polityki pieniężnej. Nie brakuje natomiast pytań dotyczących ilości podwyżek w 2017 roku. Pod tym względem ważne mogą okazać się piątkowe dane z rynku pracy. Jeżeli okażą się silne, podsycają apetyt inwestorów. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wystąpienia przedstawicieli banków

W USA obchodzony jest dziś Dzień Pamięci, co oznacza brak aktywności amerykańskiego rynku. Jednak po stronie europejskiej również nie znalazło się zbyt wiele informacji. Uwagę skupiają przede wszystkim wystąpienia prezesów dwóch banków centralnych: europejskiego i niemieckiego. Dziś kurs euro osiągnął średnią wartość 4,18 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed i Donald Trump

Kurs USD/PLN oscylował dziś pomiędzy wartościami 3,73-3,74. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie to właśnie informacje z USA będą wpływać na nastroje ogólnoświatowe. Nie tylko ze względu na zbliżające się posiedzenie decydentów Rezerwy Federalnej, ale również z powodu Donalda Trumpa i wciąż niejasnych kontaktów z Rosją. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,74.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W kraju spokojnie

Bez większych wahań prezentuje się wykres pary CHF/PLN. W kalendarzu zabrakło dziś danych z Polski, jednak w kolejnych dniach inwestorzy będą mieli możliwość zapoznać się z krajowymi publikacjami. W planie m.in. finalne PKB oraz inflacja CPI. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,83 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed wyborami

Nadal słabo radzi sobie funt, a do wyborów w Wielkiej Brytanii pozostało coraz mniej czasu. Odbędą się one 8. czerwca.  W poniedziałek w tym kraju obchodzone jest Majowe Święto Bankowe, a interesujące dane pojawią się dopiero w czwartek. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,80.
GBP/PLN

GB, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.05.2017 15:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000