KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi Read more
blog, komentarz, AC, karting, Ekantor.pl

Kartingowy komentarz walutowy teamu ACR

Rynek walutowy potrafi być bardzo trudnym torem, co jednak nie oznacza, że nie można nauczyć się po nim poruszać. Drogowskazami, które pozwolą dojechać do mety bez podejmowania zbędnego ryzyka, są Read more

Poniedziałek nie przynosi wielu informacji (komentarz walutowy 10.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji złoty traci względem podstawowych walut. Skromny kalendarz makroekonomiczny sprawia, że uwaga inwestorów skierowana jest przede wszystkim na wieczorne wystąpienie Janet Yellen.

 

Dane zawiodły, a dolar silniejszy

Choć apetyt był duży to piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy ostatecznie przyniosły rozczarowanie, mimo to dolar zdołał umocnić swoją pozycję. Utrzymała się ona w trakcie dzisiejszej sesji. Sprzyja temu kalendarz makroekonomiczny, który nie przynosi zbyt wielu publikacji. Wieczorem inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na słowa prezes Fed, Janet Yellen. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro w górę

Z silniejszą pozycją europejskiej waluty musiał sobie dziś radzić złoty.  W kulminacyjnym momencie kurs EUR/PLN sięgnął wartości 4,23. W kalendarium znalazł się tylko jeden odczyt ze Strefy Euro. Był nim indeks Sentix, który wykazał, że nastroje wśród europejskich inwestorów są dobre i przy oczekiwaniach na poziomie 21, wskaźnik ten wyniósł 23,9. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez apetytu na ryzyko

Ku północy wykresu w parze z polską walutą powędrował dziś również dolar, co oznacza, że obecnie panujące na rynku nastroje oddalają apetyt na ryzyko. W najbliższych dniach rynek zapozna się z kilkoma kluczowymi danymi ze Stanów Zjednoczonych. Najwięcej uwagi skupią piątkowe odczyty. Inwestorzy poznają wskaźnik inflacji konsumenckiej oraz wynik sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,99 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak krajowych danych

Podobny ruch, co w parze USD/PLN można było dziś obserwować na wykresie franka, który jednak nie zdołał zbliżyć się do maksimów z ubiegłego tygodnia. Dziś zabrakło w kalendarzu krajowych danych, jednak w tym tygodniu rynek zapozna się z informacjami dotyczącymi inflacji w Polsce. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,95.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niebawem dane z Wysp

Funt zdołał dziś skorygować piątkowy spadek wartości, mimo że dziś nie pojawiły się żadne dane na temat kondycji gospodarczej kraju. Kolejne dni przyniosą jednak odczyty dotyczące inflacji i można się spodziewać, że rynek szczególnie się im przyjrzy ze względu na rozpoczęty proces opuszczenia struktur UE przez kraj. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,95 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.04.2017 15:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000