KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, e-sport, gra, zarabianie, praca, zarobki, finanse, wymiana walut, Ekantor.pl

E-sport – co to jest i ile można na nim zarobić?

Jeśli widzisz, że Twój syn spędza długie godziny przed komputerem, to nie panikuj! Być może wkroczył właśnie na ścieżkę e-sportu i niedługo będzie zarabiał grube miliony.   Słowa te nie Read more
Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more

Poranny komentarz walutowy 11.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Europejski Bank Centralny swoją decyzją wywołał mocne ruchy na rynku walutowym. Rada Prezesów z Mario Draghim na czele postanowiła kontynuować łagodzenie polityki monetarnej i obniżyć stopy procentowe.

EBC podczas wczorajszego posiedzenia postanowił obniżyć podstawową stopę procentową z 0,05% do 0%, natomiast stopę depozytową z -0,3% do -0,4%. Również podjęto decyzję o rozszerzeniu programu QE z 60 mld euro do 80 mld euro miesięcznie oraz wprowadzeniu – od czerwca 2016 – czteroletnich programów TLTRO. Dużym impulsem do wahań na rynku była zapowiedz Mario Draghiego o tym, że teraz trzeba czekać na efekty tych działań i że kolejne zmiany nie są w najbliższym czasie planowane. Reakcja głównej pary walutowej była bardzo silna. Najpierw kurs zszedł do poziomu 1,08, a następnie wystrzelił do 1,12. To spory ruch jak na tę parę. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od lekkiego odrabiania poniesionych strat przez dolara, a średni kurs wspólnej waluty wyniósł 1,11 USD.

Największym zaskoczeniem podczas wczorajszej burzliwej sesji był kurs franka, który osiągnął roczne minimum dotykając poziomu 3,91. Po silniejszych wahaniach złoty osłabił się wobec euro, które czwartkową sesję zakończyło na poziomie 4,32. Dziś PLN zaczął dzień od umocnienia i wyraźnie kieruje się w stronę 4,31. Imponująco nasza waluta umocniła się również w stosunku do dolara. Dzisiejszy średni kurs USD wyniósł 3,88. Obniżenie stóp procentowych przez EBC miało także wpływ na funta brytyjskiego, który osłabił się wobec PLN do 5,52 i dopiero dziś zaczyna się umacniać. Jego średni kurs o poranku to 5,54 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans handlu zagranicznego – Wielka Brytania
 • Ceny importu i eksportu – USA
 • Decyzja ws. stóp procentowych – Polska
 • Komunikat po posiedzeniu RPP – Polska.

cele informacyjne komentarz walutowy

11.03.2016 09:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000