KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl

Weekend majowy – gdzie warto się wybrać?

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.   Read more
kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more

Poranny komentarz walutowy 11.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Para EUR/USD stabilizuje się. Inwestorzy w tym tygodniu będą obserwować jedynie te dane makro, które mogłyby mieć ewentualny wpływ na decyzję Fedu. W centrum uwagi będą również notowania ropy naftowej w sprawie, której spotkają się w Katarze główni producenci z OPEC oraz spoza kartelu.

Poranny handel na rynku walutowym główna para walutowa rozpoczęła lekkimi wahaniami. Dolar nieznacznie umocnił się po publikacji danych o inflacji CPI z Chin, która była niewiele niższa od oczekiwań. Zejście do 1,13 nie trwało jednak długo. Amerykańska waluta będzie dziś zależna przede wszystkim od czynników napływających z Europy i pozostałych części świata, ponieważ kalendarium makroekonomiczne dla USA jest dziś puste. W centrum uwagi uczestników rynku w tym tygodniu będzie spotkanie państw OPEC oraz producentów spoza kartelu w sprawie zamrożenia dostaw czarnego surowca. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,14 USD.

Złoty dziś rano zanotował niewielkie umocnienie wobec większości walut. Patrząc jednak na to, na jakich poziomach zakończył się handel w piątek, nie należy się spodziewać, że PLN odrobi wszystkie straty. Jedynym impulsem, który może poprawić sytuację naszej waluty jest dzisiejsza publikacja danych o inflacji. Jednak patrząc na perspektywy przedstawione przez RPP nie należy się spodziewać za szybkiego wyjścia z deflacji. Złoty dziś rano był wyceniany następująco: za jedno euro trzeba było średnio zapłacić 4,28 PLN, za dolara 3,75 PLN, frank szwajcarski kosztował 3,94, natomiast funt brytyjski 5,30 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja CPI – Czechy
 • Inflacja CPI – Polska
 • Wystąpienie szefa Fed z Dallas (Robert Kaplan) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

11.04.2016 09:34
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000