KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku Read more
Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby Read more

Poranny komentarz walutowy 11.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowy handel na rynku walutowym prawdopodobnie będzie miał spokojny przebieg. Inwestorzy niecierpliwie czekają na piątkowe dane makro i decyzję agencji Moody’s.

Notowania głównej pary walutowej przez ostatnie dwie sesje były bardzo leniwe. Zakres wahań jest niewielki, ale z przewagą dla dolara. Mimo że tego aż tak nie widać dolar od początku marca utrzymuje przewagę nad euro. Prawdopodobnie do jutra kurs EUR/USD będzie utrzymywał się na podobnym poziomie, ponieważ kalendarium makroekonomiczne nie zawiera dzisiaj nic, co mogłoby wpłynąć na zmianę układu tej pary. Piątkowy odczyt PKB dla Strefy Euro oraz wynik sprzedaży detalicznej z USA będą najważniejsze dla inwestorów. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,13 USD.

Euro rozpoczęło dzisiejszą sesję od odrabiania strat, które poniosło wczoraj na parze ze złotym. Na kurs EUR/PLN aktualnie największy wpływ mają czynniki lokalne. Piątkowa rewizja naszego ratingu oraz wstępna dynamika PKB za pierwszy kwartał z Polski i Strefy Euro będą kluczowe dla tej pary w tym tygodniu. Kurs euro dziś rano znajdował się w okolicy 4,41 PLN. Dolar natomiast rozpoczął dzień od niewielkiego osłabienia wobec złotego. Z poziomu 3,88 pozwoli osuwa się do 3,87. Szwajcarska waluta natomiast rozpoczęła środę od wzrostu do poziomu 3,98. Jest to prawdopodobnie próba odrobienia poniesionych wczoraj strat (spadek z 4,00 do 3,97). Para GBP/PLN mimo silnych wahań utrzymuje się w okolicy poziomu 5,60. Inwestorzy zainteresowani funtem niecierpliwie wyczekują czwartkowego posiedzenia Banku Anglii.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
 • Wnioski o kredyty hipoteczne – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

11.05.2016 09:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000