KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Funt, kurs funta

Ile kosztuje funt?

Kurs waluty jest jednym z najlepszych barometrów gospodarki danego kraju. Patrząc zatem na wykres funta brytyjskiego, można śmiało powiedzieć, że jedna z największych potęg przemysłowych i finansowych świata znalazła się Read more
oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

Poranny komentarz walutowy 12.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W końcu ożywienie na rynku walutowym. Dziś poznamy poziom inflacji w Polsce oraz decyzję Banku Anglii w sprawie wysokości stóp procentowych. Kursy walut mogą wahać się dziś bardziej niż w ostatnich dniach.

Wczorajsze dane z USA dotyczące zmian zapasów paliwa okazały się dużo lepsze niż prognozowano. Zapasy ropy naftowej spadły o 3,4 mln baryłek. Cena ropy naftowej tuż po tej informacji gwałtownie podskoczyła do góry. Dziś o poranku wartość 46 dolarów za baryłkę ropy WTI utrzymała się. Po tak dużym umocnieniu jest możliwa niewielka korekta. Dolar od rana odrabia poniesione wczoraj straty. Para EUR/USD zbliżyła się wczoraj do poziomu 1,15. Dziś w rozkładzie jazdy kilka ciekawych pozycji. Najpierw poznamy wartość produkcji przemysłowej w Strefie Euro, a następnie ceny importu i eksportu oraz liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych ze Stanów Zjednoczonych. Średni kurs euro wyniósł na początku sesji 1,14 USD.

Złoty rozpoczął czwartkową sesję osłabieniem wobec euro. Wartość wspólnej waluty od rana wzrasta, aktualnie zbliża się do poziomu 4,43. Dzisiejsza publikacja inflacji CPI prawdopodobnie nie wesprze PLN, ponieważ prognozy wykazują na pogłębienie deflacji, do -1,1%, które prawdopodobnie się sprawdzą. Podobnie sytuacja wygląda na parach USD/PLN i CHF/PLN. Nasza waluta zaczyna odczuwać silną presję związaną z jutrzejszą decyzją agencji Moody’s. Średni kurs dolara o poranku to 3,88, a franka 3,99. Ciekawy dzień zapowiada się również na parze GBP/PLN. Inwestorzy poznają dziś decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Prawdopodobnie BoE wstrzyma się z podwyżką do czasu wyników czerwcowego referendum. Średni kurs funta wyniósł dziś rano 5,58 PLN.
Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Produkcja przemysłowa – Węgry
 • Produkcja przemysłowa – Słowacja
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney) – Wielka Brytania
 • Inflacja CPI – Polska
 • Ceny importu i eksportu – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

12.05.2016 09:41
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000