KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w ... Czytaj całość

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 13.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przed nami ważny dzień na rynku walutowym. W oczekiwaniu na decyzję agencji Moody’s w sprawie ratingu Polski poznamy kilka istotnych danych makro, wśród których jest PKB dla Polski i Strefy Euro. Od rana zauważalna jest wyraźna zmienność w notowaniach walut.

Dolar po wczorajszych danych o zasiłkach dla bezrobotnych osłabił się. Natomiast piątkową sesję rozpoczął od danych makro z Niemiec, które również spowodowały gwałtowne umocnienie euro. Kurs EUR/USD z poziomu 1,1372 zszedł do 1,1340. PKB za pierwszy kwartał w Niemczech wykazał spory wzrost, niestety inflacja konsumencka nie była już tak porywająca. Deflacja wkrada się i do tamtejszej gospodarki. Dolar traci siły, być może odzyska je dopiero popołudniu, gdy poznamy wynik sprzedaży detalicznej z USA. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Nadszedł ważny dzień dla złotego. Czy agencja Moody’s obniży Polsce rating, a może zmieni jedynie perspektywę? Uczestnicy rynku zakładają również ewentualność braku jakichkolwiek zmian w kwestii naszej wiarygodności kredytowej. Póki co inwestorzy skupią się na danych makro, ponieważ informacje o raporcie poznamy prawdopodobnie dopiero popołudniu, albo nawet wieczorem. Przed nami rewizja PKB z Polski i Strefy Euro oraz publikacja wskaźnika inflacji bazowej w naszym kraju. Złoty rozpoczął sesję od osłabienia wobec większości walut. Średnia wartość euro o poranku wyniosła 4,41, za dolara musieliśmy zapłacić 3,89, frank zbliżył się 4,00, natomiast funt utrzymuje się w okolicy 5,60.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Węgry
 • Inflacja konsumencka – Słowacja
 • Inflacja konsumencka – Hiszpania
 • PKB – Włochy
 • PKB – Polska
 • PKB – Strefa Euro
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Inflacja producencka – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

13.05.2016 09:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000