KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło ... Czytaj całość

weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 13.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przed nami ważny dzień na rynku walutowym. W oczekiwaniu na decyzję agencji Moody’s w sprawie ratingu Polski poznamy kilka istotnych danych makro, wśród których jest PKB dla Polski i Strefy Euro. Od rana zauważalna jest wyraźna zmienność w notowaniach walut.

Dolar po wczorajszych danych o zasiłkach dla bezrobotnych osłabił się. Natomiast piątkową sesję rozpoczął od danych makro z Niemiec, które również spowodowały gwałtowne umocnienie euro. Kurs EUR/USD z poziomu 1,1372 zszedł do 1,1340. PKB za pierwszy kwartał w Niemczech wykazał spory wzrost, niestety inflacja konsumencka nie była już tak porywająca. Deflacja wkrada się i do tamtejszej gospodarki. Dolar traci siły, być może odzyska je dopiero popołudniu, gdy poznamy wynik sprzedaży detalicznej z USA. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Nadszedł ważny dzień dla złotego. Czy agencja Moody’s obniży Polsce rating, a może zmieni jedynie perspektywę? Uczestnicy rynku zakładają również ewentualność braku jakichkolwiek zmian w kwestii naszej wiarygodności kredytowej. Póki co inwestorzy skupią się na danych makro, ponieważ informacje o raporcie poznamy prawdopodobnie dopiero popołudniu, albo nawet wieczorem. Przed nami rewizja PKB z Polski i Strefy Euro oraz publikacja wskaźnika inflacji bazowej w naszym kraju. Złoty rozpoczął sesję od osłabienia wobec większości walut. Średnia wartość euro o poranku wyniosła 4,41, za dolara musieliśmy zapłacić 3,89, frank zbliżył się 4,00, natomiast funt utrzymuje się w okolicy 5,60.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Węgry
 • Inflacja konsumencka – Słowacja
 • Inflacja konsumencka – Hiszpania
 • PKB – Włochy
 • PKB – Polska
 • PKB – Strefa Euro
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Inflacja producencka – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

13.05.2016 09:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000