KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

last_minute_ekantor.pl

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?

Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów Read more

500 zł w obiegu – wszystko, co musisz wiedzieć o najwyższym polskim nominale

10 lutego 2017 to data, która przejdzie do historii, a to za sprawą banknotu z wizerunkiem Jana III Sobieskiego, który trafia dziś do obiegu. Mimo, że 500 złotowy nominał wzbudzał Read more

Poranny komentarz walutowy 14.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja przyniosła gwałtowne zmiany na rynku walutowym. Ryzyko Brexitu coraz wyraźniej wpływa na kursy walut. Złoty najbardziej osłabił się wobec franka szwajcarskiego i euro. Na głównej parze EUR/USD przewagę przejmuje dolar.

Notowania na rynku walutowym nabrały tempa. Po wczorajszym wzroście euro do poziomu 1,13 dziś rano inicjatywę przejął dolar. Silniejszy zwrot był prawdopodobnie spowodowany nerwowym zachowaniem inwestorów w związku ze zbliżającym się posiedzeniem Fedu. Nie jest to jednak jedyna przyczyna takich ruchów na rynku. Coraz bardziej jest odczuwalny wpływ przyszłotygodniowego referendum w Wielkiej Brytanii. Oprócz tych wydarzeń uczestnicy handlu bacznie obserwują dane makro, których dziś nie zabraknie. Najistotniejszy wydaje się popołudniowy wynik sprzedaży detalicznej z USA. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,12 USD.

Złoty słabnie. Pod wpływem pesymistycznego nastroju na globalnym rynku nasza waluta najbardziej traci wobec euro i franka. Kurs EUR przebił dziś wartość 4,42 a kurs CHF dotarł aż do 4,08 – taki poziom ostatni raz obserwowaliśmy na początku roku. Spore zmiany zaszły również w notowaniach USD/PLN. Kurs dolara podskoczył dziś rano z poziomu 3,89 do 3,93. O dziwo, najspokojniej jest na parze GBP/PLN, która teoretycznie powinna być objęta największym przedziałem wahań. Kurs funta natomiast podskoczył o skromne 3 grosze do poziomu 5,56. Być może po opublikowaniu poziomu inflacji w Wielkiej Brytanii się to zmieni.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Szwajcaria
 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

14.06.2016 10:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000