KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi ... Czytaj całość
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 14.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja przyniosła gwałtowne zmiany na rynku walutowym. Ryzyko Brexitu coraz wyraźniej wpływa na kursy walut. Złoty najbardziej osłabił się wobec franka szwajcarskiego i euro. Na głównej parze EUR/USD przewagę przejmuje dolar.

Notowania na rynku walutowym nabrały tempa. Po wczorajszym wzroście euro do poziomu 1,13 dziś rano inicjatywę przejął dolar. Silniejszy zwrot był prawdopodobnie spowodowany nerwowym zachowaniem inwestorów w związku ze zbliżającym się posiedzeniem Fedu. Nie jest to jednak jedyna przyczyna takich ruchów na rynku. Coraz bardziej jest odczuwalny wpływ przyszłotygodniowego referendum w Wielkiej Brytanii. Oprócz tych wydarzeń uczestnicy handlu bacznie obserwują dane makro, których dziś nie zabraknie. Najistotniejszy wydaje się popołudniowy wynik sprzedaży detalicznej z USA. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,12 USD.

Złoty słabnie. Pod wpływem pesymistycznego nastroju na globalnym rynku nasza waluta najbardziej traci wobec euro i franka. Kurs EUR przebił dziś wartość 4,42 a kurs CHF dotarł aż do 4,08 – taki poziom ostatni raz obserwowaliśmy na początku roku. Spore zmiany zaszły również w notowaniach USD/PLN. Kurs dolara podskoczył dziś rano z poziomu 3,89 do 3,93. O dziwo, najspokojniej jest na parze GBP/PLN, która teoretycznie powinna być objęta największym przedziałem wahań. Kurs funta natomiast podskoczył o skromne 3 grosze do poziomu 5,56. Być może po opublikowaniu poziomu inflacji w Wielkiej Brytanii się to zmieni.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Szwajcaria
 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Produkcja przemysłowa – Strefa Euro
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – USA
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

14.06.2016 10:07
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000