KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty ... Czytaj całość
Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 16.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek nie spodziewa się żadnych zmian w polityce monetarnej USA. Inwestorzy bardziej obstawiają czerwiec, jako termin pierwszej w tym roku podwyżki stóp procentowych.

Wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie bez dwóch zdań wieczorne posiedzenie Fedu, które zakończy się ogłoszeniem decyzji w sprawie stóp procentowych. Uczestnicy rynku jednak już teraz, tuż przed nim wiedzą, że nic w tej materii się nie zmieni. Dotychczasowe dane z amerykańskiej gospodarki nie były wcale takie najgorsze, jednak wszystko wskazuje na to, że Janet Yellen będzie chciała poczekać do czerwca. Ważna dla kursu EUR/USD będzie również dzisiejsza publikacja danych, spośród których najważniejsza zdaje się inflacja CPI. Średni kurs euro na początku dzisiejszej sesji wyniósł 1,10 USD.

Początek środowej sesji przyniósł osłabienie naszej walucie, która na parze z euro podeszła blisko wartości 4,30. Być może jest to tylko chwilowa korekta w trwającej od dłuższego czasu tendencji spadkowej. Waluty rynków wschodzących również czekają na dzisiejszą decyzję Fedu, ponieważ konsekwencje z niej wynikające będą również dla nich odczuwalne. Na lokalnym parkiecie również czeka nas sporo publikacji, m.in. poznamy wartość wskaźnika inflacji bazowej za styczeń i luty oraz przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie. Kursy walut szacowały się dziś w następujący sposób: za euro trzeba było średnio zapłacić 4,30 PLN, za dolara 3,88 PLN, za franka szwajcarskiego 3,92 PLN, natomiast za funta brytyjskiego 5,47 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Wielka Brytania
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Pozwolenia na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA
 • Wskaźnik inflacji bazowej – Polska
 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
 • Produkcja przemysłowa – USA
 • Decyzja Fed ws. stóp procentowych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

16.03.2016 10:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000