KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

Poranny komentarz walutowy 16.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Fed jednogłośnie postanowił pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, natomiast dziś inwestorzy poznają decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego oraz Banku Anglii w tej samej sprawie. Osłabiony dolar czeka na publikację danych makroekonomicznych, z których najważniejsza będzie inflacja CPI.

Wczorajsza wypowiedz Janet Yellen podczas konferencji po posiedzeniu Fedu brzmiała bardzo podobnie jak wszystkie dotychczasowe. Prezes Rezerwy Federalnej podkreśliła – co wydaje się najważniejsze dla inwestorów – że w najbliższym czasie nie przewiduje podwyżki, jednak nie wyklucza jej całkowicie. W kwestii inflacji i sytuacji na rynku pracy jest spokojna i prognozuje, że niedługo nastąpi wyczekiwana poprawa. Dolar po decyzji Fedu i konferencji osłabił się wobec euro. Dziś rano poruszał się w pobliżu wczorajszego poziomu zamknięcia, czyli 1,12.

Wczorajsze umocnienie złotego było tylko chwilowe. Niestety dzisiejszą sesję rozpoczęliśmy od powrotu do drożejącego euro. Kurs wspólnej waluty ponownie znalazł się powyżej 4,43. Podobnie sytuacja wygląda na parze CHF/PLN, która zbliża się do 4,10. Czwartek będzie ważny dla franka, ponieważ dziś SNB podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Również Bank Anglii spotyka się w tej samej sprawie, jednak tu wiemy na pewno, że w obliczu zbliżającego się referendum decydenci nie dokonają żadnej zmiany. Kurs GBP od rana porusza się w przedziale 5,55-5,57. Jedynie kurs dolara zachowuje się w miarę stabilnie, a jego średnia wartość wyniosła dziś rano 3,92 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Czechy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Szwajcaria
 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

16.06.2016 09:13
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000