Poranny komentarz walutowy 18.03.2016

Kolejny tydzień na rynku walutowym już prawie za nami. Dziś kalendarium makroekonomiczne jest prawie puste, dlatego zmienność w notowaniach powinna być zdecydowanie mniejsza.

Głowna para walutowa po dwóch dniach wzrostów dopiero dziś zaczęła iść w dół. Rynek powoli nasycił się już umocnionym euro. Z racji tego, że dzisiejsze kalendarium makro jest prawie puste zmienność na parze EUR/USD powinna być niewielka. Kolejny mocniejszy sygnał do wahań na tej parze pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy otrzymamy serię publikacji indeksu PMI. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł  1,12 USD.

Złoty nie daje za wygraną i podczas ostatniej sesji w tym tygodniu umacnia się wobec większości walut. Najwyraźniej było to widoczne na parze z euro, która z wczorajszego poziomu 4,29 zeszła dziś rano do wartości 4,26. Nasza waluta sporo zyskuje również do dolara i funta brytyjskiego. Najstabilniejsze notowania obserwowaliśmy o poranku na parze CHF/PLN. Ma to prawdopodobnie związek z wczorajszymi całkiem dobrymi danymi makro dla naszego kraju.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Wystąpienia przedstawicieli Fed (William Dudley – Nowy Jork, Eric Rosengren – Boston, James Bullard – St. Louis)
18.03.2016
Trześniowski