KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. ... Czytaj całość

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 18.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kolejny tydzień na rynku walutowym już prawie za nami. Dziś kalendarium makroekonomiczne jest prawie puste, dlatego zmienność w notowaniach powinna być zdecydowanie mniejsza.

Głowna para walutowa po dwóch dniach wzrostów dopiero dziś zaczęła iść w dół. Rynek powoli nasycił się już umocnionym euro. Z racji tego, że dzisiejsze kalendarium makro jest prawie puste zmienność na parze EUR/USD powinna być niewielka. Kolejny mocniejszy sygnał do wahań na tej parze pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy otrzymamy serię publikacji indeksu PMI. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł  1,12 USD.

Złoty nie daje za wygraną i podczas ostatniej sesji w tym tygodniu umacnia się wobec większości walut. Najwyraźniej było to widoczne na parze z euro, która z wczorajszego poziomu 4,29 zeszła dziś rano do wartości 4,26. Nasza waluta sporo zyskuje również do dolara i funta brytyjskiego. Najstabilniejsze notowania obserwowaliśmy o poranku na parze CHF/PLN. Ma to prawdopodobnie związek z wczorajszymi całkiem dobrymi danymi makro dla naszego kraju.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienia przedstawicieli Fed (William Dudley – Nowy Jork, Eric Rosengren – Boston, James Bullard – St. Louis)

cele informacyjne komentarz walutowy

18.03.2016 10:04
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000