KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more
Sylwester za granicą

Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Jeszcze nie jest za późno aby skorzystać z ofert sylwestra last minute. Biura podróży do ostatniej chwili walczą o klientów, kuszą rabatami i specjalnymi dodatkami. Może darmowy przelot? Albo apartament Read more

Poranny komentarz walutowy 18.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Pozytywny impuls związany z decyzją agencji Moody’s wygasa. Złoty środowy poranek rozpoczął od osłabienia wobec większości walut. Dolar umocnił się po wczorajszych dobrych danych dotyczących inflacji.

Wczorajszy pozytywny odczyt inflacji konsumenckiej z USA sprowadził główną parę walutową poniżej poziomu 1,13. Wg analityków wskaźnik ten wzrósł dzięki poprawie sytuacji na rynku ropy naftowej. Dzięki lepszym odczytom inflacyjnym prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w tym roku zwiększyło się. Czerwiec jest brany pod uwagę, jednak zdecydowana większość inwestorów bardziej obstawia sierpień lub wrzesień, a nawet grudzień. Zdania w tej kwestii są podzielone. Z wczorajszych wypowiedzi przedstawicieli Fedu wynika, że podwyżka e tym roku nastąpi, nie jest jednak przesądzone, kiedy. Rezerwa Federalna dokładnie analizuje dane makro. Dziś dla uczestników rynku najważniejszy będzie protokół z ostatniego posiedzenia Fedu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,12 USD.

Fala umacniająca złotego słabnie. Nasza waluta traci względem euro, dolar oraz franka. Środowy poranek niestety nie był tak łaskawy, jak poprzednie dni. Po wygaśnięciu pozytywnego działania decyzji Moody’s na rynek powracają czynniki negatywne, które dość solidnie osłabiają złotego. Kurs euro podchodzi pod poziom 4,38, a dolar drożeje do 3,88. Nasza waluta również traci wobec franka, który podskoczył do 3,95, natomiast za funta brytyjskiego dziś rano musieliśmy już zapłacić 5,60.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Wielka Brytania
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – Strefa Euro
 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
 • Protokół z posiedzenia Fedu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

18.05.2016 09:10
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000