KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna ... Czytaj całość
Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 19.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowy poranek przyniósł wzrost na głównej parze walutowej. Złoty w oczekiwaniu na dane makro nieznacznie umocnił się względem większości walut.

Euro broni się przed osłabieniem. Dzisiejszą sesję rozpoczęło od wzrostu względem dolara. Wczorajsze wystąpienie przedstawiciela Fedu z Nowego Jorku nie wniosło nic nowego. Inwestorzy coraz częściej wskazują czerwiec, jako termin kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. W tym tygodniu również ożył temat polityki monetarnej Strefy Euro w związku z czwartkowym posiedzeniem EBC. Oprócz tego tematem, który nieustannie ciąży rynkom finansowym jest wartość ropy naftowej, która powoli powraca do poziomów sprzed weekendu. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

Złoty po otwarciu dzisiejszej sesji był bardzo stabilny. Przed publikacją danych makro z Polski umocnił się dość solidnie wobec większości walut. Poza produkcją przemysłową, sprzedażą detaliczną oraz indeksem instytutu ZEW warto przyjrzeć się po południu wskaźnikom z USA. Inwestorzy zainteresowani losami funta zwrócą jeszcze szczególną uwagę na to, co powie szef Banku Anglii – Mark Carney. Podczas dzisiejszego poranka wycena walut prezentowała się następująco: średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN, za dolara trzeba było zapłacić 3,78, frank szwajcarski średnio kosztował 3,93, natomiast średni koszt funta wyniósł 5,42 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wyniki sprzedaży detalicznej – Polska
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Pozwolenia na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carneya – Wielka Brytania.

cele informacyjne komentarz walutowy

19.04.2016 09:56
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000