KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Kryzysy finansowe są trwale wpisane w krajobraz krajowego rynku pieniężnego. Mogą wpłynąć na niego czynniki zewnętrzne (źle sterowana polityka finansowa czy niewydolność systemu finansowego) oraz wewnętrzne (cykl koniunkturalny). Nawet najbardziej Read more
Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more

Poranny komentarz walutowy 2.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty kolejny dzień zaczął od umocnienia. Dziś w kalendarium makroekonomicznym same małowartościowe dane. Warto jednak zwrócić uwagę na wystąpienie publiczne szefa Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Wczorajsze dane dotyczące przemysłu w Stanach Zjednoczonych nie były na tyle dobre, aby umocnić dolara. Indeks PMI wzrósł o 0,2pkt a indeks ISM pozostał bez zmian. Inwestorzy przyjęli te odczyty raczej bez większych emocji, co przyczyniło się do wzrostu euro. Para EUR/USD rozpoczęła dzisiejsze notowania lekko poniżej poziomu 1,08, ale w godzinach porannych poruszała się już powyżej poziomu 1,09. Wtorek to dzień kolejnych publikacji makroekonomicznych, ale nie tak istotnych, jak te wczorajsze. Uczestnicy rynku zwrócą uwagę przede wszystkim na wskaźniki z Europy oraz na doniesienia dotyczące prawyborów z USA. Średni kurs euro wyniósł 1,09 USD.

Złoty bardzo dobrze rozpoczął tydzień. Mimo że wczorajsze zamknięcie sesji na parze z euro było w okolicy 4,40 to sam fakt zejścia w ciągu dnia do 4,3830 napawa optymizmem. Nasza waluta najwięcej zyskała wobec franka. Poprawa nastrojów na światowym rynku dobrze wpływa na PLN, dzięki czemu CHF/PLN dziś rano osiągnął poziom 3,93. Zobaczymy, jak zachowa się po dzisiejszym wystąpieniu publicznym Thomasa Jordana – szefa SNB. Dolar nie otrzymał wczoraj bodźca w postaci bardzo dobrych danych makro, które mogłyby go wynieść w górę, co rzutuje na jego pozycję na parze ze złotym. Amerykańska waluta o poranku została średnio wyceniona na 4,02 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja raportu dotyczącego stopy bezrobocia – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana – Szwajcaria
 • Inflacja producencka – Strefa Euro
 • Publikacja raportu dotyczącego stopy bezrobocia – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

02.02.2016 09:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000