KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? ... Czytaj całość
nawyki finansowe

10 nawyków finansowych, które należy wyrobić przed 30. rokiem życia

Dla jednych 30 lat to doskonały wiek, by żyć w myśl hasła “Carpe diem”, dla innych idealny moment na założenie rodziny, dla jeszcze innych - okres przygód i uczenia się ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 2.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty kolejny dzień zaczął od umocnienia. Dziś w kalendarium makroekonomicznym same małowartościowe dane. Warto jednak zwrócić uwagę na wystąpienie publiczne szefa Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Wczorajsze dane dotyczące przemysłu w Stanach Zjednoczonych nie były na tyle dobre, aby umocnić dolara. Indeks PMI wzrósł o 0,2pkt a indeks ISM pozostał bez zmian. Inwestorzy przyjęli te odczyty raczej bez większych emocji, co przyczyniło się do wzrostu euro. Para EUR/USD rozpoczęła dzisiejsze notowania lekko poniżej poziomu 1,08, ale w godzinach porannych poruszała się już powyżej poziomu 1,09. Wtorek to dzień kolejnych publikacji makroekonomicznych, ale nie tak istotnych, jak te wczorajsze. Uczestnicy rynku zwrócą uwagę przede wszystkim na wskaźniki z Europy oraz na doniesienia dotyczące prawyborów z USA. Średni kurs euro wyniósł 1,09 USD.

Złoty bardzo dobrze rozpoczął tydzień. Mimo że wczorajsze zamknięcie sesji na parze z euro było w okolicy 4,40 to sam fakt zejścia w ciągu dnia do 4,3830 napawa optymizmem. Nasza waluta najwięcej zyskała wobec franka. Poprawa nastrojów na światowym rynku dobrze wpływa na PLN, dzięki czemu CHF/PLN dziś rano osiągnął poziom 3,93. Zobaczymy, jak zachowa się po dzisiejszym wystąpieniu publicznym Thomasa Jordana – szefa SNB. Dolar nie otrzymał wczoraj bodźca w postaci bardzo dobrych danych makro, które mogłyby go wynieść w górę, co rzutuje na jego pozycję na parze ze złotym. Amerykańska waluta o poranku została średnio wyceniona na 4,02 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja raportu dotyczącego stopy bezrobocia – Niemcy
 • Wystąpienie publiczne szefa SNB Thomasa Jordana – Szwajcaria
 • Inflacja producencka – Strefa Euro
 • Publikacja raportu dotyczącego stopy bezrobocia – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

02.02.2016 09:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000