KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie

Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic - o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy Read more

Poranny komentarz walutowy 2.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas dzisiejszej sesji poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Uczestnicy rynków nie spodziewają się zmian w tym zakresie. W centrum uwagi będzie również raport ADP dotyczący amerykańskiego rynku pracy.

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej upłyną pod znakiem dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich będzie posiedzenie EBC, które prawdopodobnie zakończy się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Inwestorzy zwrócą również uwagę na popołudniową publikację raportu ADP. Notowania pary EUR/USD dziś o poranku przekroczyły poziom 1,12 USD.

Złoty w ostatnich dniach porusza się w obszarze dość silnych wahań. Wczorajsza sesja przyniosła umocnienie euro do poziomu 4,39, blisko 4,40 jednak na zakończenie dnia kurs zszedł ponownie do poziomu wyjściowego 4,38. Od takiego też rozpoczynamy dzisiejsze notowania. Na parze z dolarem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Złoty od początku tygodnia systematycznie umacnia się wobec USD. Aktualnie zbliża się do wartości 3,90. Frank szwajcarski porusza się bardzo zmiennie i mimo silnych wahań powraca do poziomu 3,96. Funt brytyjski po dwóch dniach silnych spadków dzisiejszą sesję rozpoczął od niewielkiego wzrostu. Średni kurs GBP wyniósł dziś rano 5,64 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Strefa Euro
 • Decyzja EBC w sprawie stóp procentowych – Strefa Euro
 • Projekt makroekonomiczny EBC – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Raport ADP – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa BoE – Wielka Brytania
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

02.06.2016 08:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000