KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla ... Czytaj całość

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 20.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze notowania rozpoczynamy od lekkiego osłabienia naszej waluty wobec euro i franka. Głowna para EUR/USD poszybowała w górę za sprawą ponownego spadku ceny ropy naftowej.

Notowania głównej pary walutowej po powrocie Stanów Zjednoczonych do handlu na rynku walutowym poszły w górę. Dziś rozpoczęliśmy sesję powyżej 1,09 a około godziny 8 było to już 1,0950. Warto zwrócić uwagę również na notowania ropy, która po wczorajszym wzroście dziś ponownie zaczęła spadać. Rynek aktualnie wycenia ją poniżej 29 USD za baryłkę. Inwestorzy coraz bardziej obawiają się napływu zapasów tego surowca z Iranu. Średnio za euro o poranku płaciliśmy 1,09 USD.

Złoty bardzo powoli odrabia straty. Wczorajsze umocnienie wskazywało bardziej na korektę po zbyt mocnym wybiciu na wieść o obniżeniu ratingu Polsce. Dopiero dzisiejsza i kolejne sesje w tym tygodniu pokarzą, na jakim poziomie nastąpi stabilizacja kursu złotego. Środowy handel rozpoczęliśmy zwyżką na parze EUR/PLN do 4,45 i do 4,06 na CHF/PLN. Jedynie wobec dolara złoty umocnił się do 4,06. W najbliższych godzinach poznamy sporo istotnych danych makro, które mogą zmienić układ notowań PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Pozwolenie na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

20.01.2016 09:46
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000