KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

nawyki finansowe

10 nawyków finansowych, które należy wyrobić przed 30. rokiem życia

Dla jednych 30 lat to doskonały wiek, by żyć w myśl hasła “Carpe diem”, dla innych idealny moment na założenie rodziny, dla jeszcze innych - okres przygód i uczenia się ... Czytaj całość

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 20.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Amerykańska waluta traci na wartości wobec euro, dane makro niestety jej nie sprzyjają. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują jutrzejszego posiedzenia EBC oraz kolejnych publikacji ekonomicznych.

Opublikowane wczoraj w USA dane dotyczące pozwoleń i budowy domów okazały się dużo słabsze niż się spodziewano. Dość wyraźnie osłabiło to dolara, który zbliżył się do granicy 1,14. Dzisiejsza sesja może być równie ciekawa. W południe swoje wystąpienie publiczne będzie miał prezes EBC M. Draghi, któremu inwestorzy będą się szczególnie przysłuchiwać. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Złoty rozpoczął środową sesję silnymi wahaniami. Kurs euro skakał w obrębie poziomu 4,29. Dolar po wczorajszym osłabieniu względem złotego poranek rozpoczął od wzrostu. Kurs USD kieruje się aktualnie w stronę 3,78. Frank szwajcarski bardzo nerwowo reaguje na każde niepokojące wieści, zarówno te z Europy jak i ze świata. Wtorkowa sesja doskonale to obrazuje. Dziś notowania rozpoczął od lekkiego umocnienia wobec PLN, kurs poruszał się w obrębie poziomu 3,93. Najwięcej emocji aktualnie przysparza funt, który po wybiciu z dołka na początku kwietnia rozpoczął ścieżkę powolnego umacniania się. Dziś rano jego średnia wartość wyniosła 5,42.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Stopa bezrobocia – Wielka Brytania
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC (Mario Draghi) – Strefa Euro
 • Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

20.04.2016 10:27
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000