KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podatki, zmiany, przedsiębiorcy, firma, Ekantor.pl

Ważne zmiany dla przedsiębiorców

Prowadzący własny biznes muszą już od początku 2018 roku zachować wzmożoną czujność. Zmianom bowiem ulega nie tylko system podatkowy i ZUS, ale pojawiają się również dodatkowe opłaty, zasady ochrony danych Read more
rok na rynku walutowym

2017 – rok niepewności i ważnych wyborów [podsumowanie walutowe]

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować wydarzenia roku ubiegłego. 2017 przejdzie do historii jako rok politycznych niepewności, wyczekiwania na decyzje banków centralnych, stawiania pytań o przyszłość Read more

Poranny komentarz walutowy 22.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynek walutowy otrzyma solidną porcję danych makroekonomicznych. Notowania walut, na czele z euro od rana były poddane sporym wahaniom. Złoty osłabił się wobec większości walut.

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD maiła dość dynamiczny początek. Wczorajsze dane z USA były dość słabe. Wielu inwestorów było rozczarowanych spadkiem sprzedaży domów na rynku wtórnym, która wzrastała od początku roku. Dziś do południa rynek będzie zdominowany przez publikacje makro z Europy. Dopiero w drugiej części sesji wkroczą dane ze Stanów Zjednoczonych. Zmienność kursu może być duża, zakres wahań nie powinien jednak przekroczyć przedziału 1,1190-1,1260.

Złoty wtorkową sesję rozpoczął od osłabienia wobec większości walut. Kurs euro kieruje się w stronę poziomu 4,27. Opublikowane dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu w Niemczech były lepsze od oczekiwań. Para CHF/PLN oraz USD/PLN również skierowały się w stronę wyższych poziomów. Średni kurs franka dziś rano wyniósł 3,90 PLN natomiast dolara 3,79 PLN. Dużą zmienność dało się również zauważyć również w notowaniach funta, który wyraźnie próbuje dojść do zeszłotygodniowego minimum.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Węgry
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.03.2016 09:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000