KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl

Weekend majowy – gdzie warto się wybrać?

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.   Read more
spod ze spadochronem, ekstremalnie, sport

Ekstremalny sposób na nudę

Jeżeli znudziło ci się zbieranie znaczków i żadne zwycięstwo w szachach nie przynosi już satysfakcji - może czas spróbować czegoś ostrzejszego? Sporty ekstremalne to świetna okazja do oderwania się od Read more

Poranny komentarz walutowy 22.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynek walutowy otrzyma solidną porcję danych makroekonomicznych. Notowania walut, na czele z euro od rana były poddane sporym wahaniom. Złoty osłabił się wobec większości walut.

Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD maiła dość dynamiczny początek. Wczorajsze dane z USA były dość słabe. Wielu inwestorów było rozczarowanych spadkiem sprzedaży domów na rynku wtórnym, która wzrastała od początku roku. Dziś do południa rynek będzie zdominowany przez publikacje makro z Europy. Dopiero w drugiej części sesji wkroczą dane ze Stanów Zjednoczonych. Zmienność kursu może być duża, zakres wahań nie powinien jednak przekroczyć przedziału 1,1190-1,1260.

Złoty wtorkową sesję rozpoczął od osłabienia wobec większości walut. Kurs euro kieruje się w stronę poziomu 4,27. Opublikowane dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu w Niemczech były lepsze od oczekiwań. Para CHF/PLN oraz USD/PLN również skierowały się w stronę wyższych poziomów. Średni kurs franka dziś rano wyniósł 3,90 PLN natomiast dolara 3,79 PLN. Dużą zmienność dało się również zauważyć również w notowaniach funta, który wyraźnie próbuje dojść do zeszłotygodniowego minimum.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Indeks instytutu ZEW – Niemcy
 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Węgry
 • Indeks PMI dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.03.2016 09:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000